Halloween... czyli o tym, dlaczego nie fotografuję dyń
#9
(2016-10-12, 01:07:47)fotorince napisał(a): Po pierwsze nie jestem ateistą jak sugerujesz ale w instytucję kościoła nie wierzę, jeśli już to w Boga...ale fakt że dyskusja o tym nie ma tu sensu tym bardziej w tej formie i w tym miejscu.
Po drugie fakty są tylko jedne, jeśli nie przyjmujesz ich do wiadomości i zakrzywiasz sobie rzeczywistość to Twoja sprawa ale dla mnie białe jest zawsze białe a czarne - czarne.

Tomku, biel ma 256 odcieni Icon_wink 

(2016-10-12, 01:42:57)adalbert74 napisał(a): fotorince -
- nie sugerowałem, że jesteś ateistą Smile
- pisząc o "moich faktach i Twoich faktach" nie odnosiłem się do materiału, który podlinkowaleś.
Przejrzałem pobieżnie przed chwilą kilka tez tam zawartych (np. o prymacie papieża w kk)...
Nikt nie zabrania Ci wierzyć w to, co tam przedstawiono Icon_wink
Ale wybacz - nie zamierzam tutaj toczyć dysput teologicznych - bo wiele z tych kwestii już w swoim życiu wielokrotnie omówiłem (mam kuzyna baptystę, znajomego luteranina).
Odnoszę wrażenie, że traktujesz ten materiał i tezy tam zawarte jak prawdę objawioną (jeśli się mylę - przepraszam)... Dla mnie prawdą objawioną są inne pisma (żeby Cię naprowadzić odrobinę na mój tok myślenia - postrzegam kościół jako wspólnotę osób, i jako taką - wspólnotę grzeszną)
Nie zamierzam się z Tobą przerzucać argumentami, kto bardziej, kto mniej zakrzywia sobie rzeczywistość.
Każdy z nas ma swoją drogę i doświadczenia za sobą - kiedyś też byłem daleko od kościoła ale zdarzyło się coś WAŻNEGO w moim życiu i wszystko się zmieniło.
Piszę o tym... bo rozumiem, jak to postrzegasz - sam bym się kiedyś dał za to pokroić.
Ale moje gadanie/pisanie niewiele tu zmieni.
Każdy ma swój czas... niektórzy dopiero tuż przed śmiercią, inni nawet wtedy nie...
Jak już wspomniałem - kierowałem ten filmik do osób wierzących - nie tylko do katolików...
Nie zamierzałem wywoływać dyskusji religijnej - i będę sie tego trzymać - nie to forum, nie ten czas
Pozdrawiam serdecznie Smile

kolego zam zacząłeś ... nie dziw się zatem, że spotkałeś się z różnymi reakcjami użytkowników, które i tak są łagodne.
w mojej opinii to słabo wybrałeś miejsce.
______________
:twisted:
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Halloween... czyli o tym, dlaczego nie fotografuję dyń - przez GregorK - 2016-10-12, 15:41:43

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "Twarz Polskiej Reklamy" - czyli skąd my ją znamy? stocking 5 6 477 2012-09-25, 20:20:27
Ostatni post: yanuz
  Nie fotografuję za darmo! rachwal 2 4 689 2012-09-24, 17:50:11
Ostatni post: Ariene
  Sen o Stock Board czyli czarna komedia tomas24 18 10 478 2009-11-17, 02:32:58
Ostatni post: tomas24
  Zrób to sam, czyli zdjęcia z kosmosu za 150 USD zegarmistrz 1 3 780 2009-10-03, 11:19:15
Ostatni post: rachwal
  Dlaczego nie widzę niewidocznych? Tomek De 5 4 456 2009-08-14, 00:06:55
Ostatni post: fotek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości