Słaba sprzedaż zdjęć w kwietniu w Shutterstock?
#25
jakoś tak w zesżłym roku pisąłem żeby poki jeszcze jest czas , przestawiać sie z masowego uploadu packshotów , na wolniejszy upload , ale bardziej jakościowy i dopracowany. Perfekcyjnej jakości, koncepcyjne zdjęcia z udziałem świetnych modeli ,wybronią się niezalezne od tego jakie wichry bedą targać stockami. Inwestycja w sprzęt, wiedzę , studio, stylizacje, scenografię, wizązystów. kto poszedł tą drogą zaczyna powoli zbierać plony. jeszcze dziś tego może tak mocno nie odczuwamy ale z każdym miesiącem przepaść pomiędzy czołówka a całą resztą bedzie sie powiekszała. tak. to cieżka praca. ba, napisze nawet że Ci którzy liczą na łatwy zarobek fotografując co popadnie , bo akurat mają pod ręką jakiś przedmiot są skazani na porażkę.to sie skończyło i już nie wróci.
powiecie że łatwo napisać . ale to nie tak. mozliwości rozwoju są obecnie fantastyczne. Jeszcze rok temu na rynku praktycznie nie było ciekawych propozycji dla zaawansowanego amatora. obecnie mamy dziesiątki róznych warsztatów. Wiem. zabrzmi to jak reklama /bo sam takowe organizuję/ ale spróbujmy ogarnąć obiektywnie. są warsztaty blyskotliwych, Razumowskiego , Kaliny, Fetisha , świetne indywidualne zajęcia Lukasza Tomaszewskiego, fatman coś tam planuje i jeszcze kilku niezłych fotografów. że nie do końca stockowych? i dobrze.bo obecnie własnie takie fotografie są w TOP każdego stocku. są inicjatywy wspolnych plenerów, wspolnych sesji /to na MM/ . Sa kikugodzinne tanie zajęcia warsztatowe z podstaw pracy w studio .Niestety czytając stock board mozna odnieść wrażenie że czas sie zatrzymał a kreatywność zarosła pajęczyną. jakieś "tańce z bębnami do bożków sukcesu" typu tu mi skasowali zdjęcie a tu mnie obrazili bo czegoś tam nie przyjeli. ogarnijcie/ogarnijmy sie jakoś. Obecnie stocki to nowoczesna, perfekcyjna jakościowo , kreatywna fotografia reklamowa. Fotografia poddana czasem wielogodzinnej obróbce w PS. a nie focenie zaschłej kajzerki bo akurat ją mamy w kuchni w szafce.
i żeby nie było . ja również jestem w tłumie "pod przysłowiową ścianą". ale widzę cel i działam w tym kierunku. mur w końcu runie.
przepraszam że tak sie rozpisałem .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Słaba sprzedaż zdjęć w kwietniu w Shutterstock? - przez canion - 2010-04-18, 15:38:46
RE: Miłe zaskoczenie na ShutterStock - przez Wuja - 2010-04-15, 10:06:38
RE: Miłe zaskoczenie na ShutterStock - przez ambrozinio - 2010-04-15, 10:20:37

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kradzież zdjęć z Shutterstock muzzyco 59 27 223 2022-07-01, 10:47:04
Ostatni post: fret
  ShutterStock Contributor a sprzedaż w innych bankach tigergolf2 3 2 677 2019-03-28, 14:11:06
Ostatni post: adalbert74
  Sprzedaż zdjęć poza agencją szakalikus 5 4 845 2017-05-09, 14:23:41
Ostatni post: richart
  Ilość słów kluczowych a sprzedaż na Shutterstock klawod 51 33 521 2015-06-13, 20:01:21
Ostatni post: AndyCandy
  Ponowna sprzedaż na Shutterstock Gubcio 23 15 710 2013-01-26, 17:03:04
Ostatni post: fotek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości