[SHaiith] Ocena sesji
heh ... Shaiith jest dla mnie natchnienim, szkoda, że nie jest piękną długonogą, długowłosą z wielkimi oczami brunetką, byłby jeszcze moją muzą Icon_cheesygrin




............
Właśniwie, to tylko te Twoje zdjęcia tak na mnie wpływają Icon_cheesygrin
______________
:twisted:
Odpowiedz
Mi osobiście trochę nie pasuje perspektywa. Myślę, że lepsza by była krótsza ogniskowa i mniejsza odległość. Teraz jest trochę wrażenie jakby ktoś przez lunetę podglądał co sąsiad ma na stole. Ewentualnie z delikatnie niższego poziomu, ale wtedy by było widać co jest dalej (chyba, że tam jest coś wartego żeby się znaleźć na zdjęciu Icon_razz). Po zdjęciu oceniam, że użyłeś ogniskowej około 130mm dla FX, albo około 85 dla DX (chyba że przycinałeś zdjęcie, to może być trochę mniej). Ja bym dał 50-75 dla FX (35-50 dla DX). Bardziej naturalnie by to wyglądało.
To tak okiem laika i amatora Smile
Odpowiedz
nie bijecie tak Shaiith. no ma kryzys twórczy i dołek kreatywny. ot efekt wypalenia setkami nowych zdjęć. każdego to czeka. oczywiści kiepsko że nie trafił z formą na czas żniw ale nasi sportowcy też nigdy nie trafiają a kasę koszą.
Odpowiedz
Mógł zamieszczać gnioty... wtedy byśmy go pocieszaliIcon_razz
Odpowiedz
(2013-09-14, 12:31:05)Crazy_Cat napisał(a): A mi rumianek nie pasuje. Rzeczywiście cukier, czy łyżeczka byłby lepszy.
A sesje z poprzedniej strony REWELKA.

Jaki rumianek? to nie rumianek Smile

(2013-09-14, 19:55:04)GregorK napisał(a): heh ... Shaiith jest dla mnie natchnienim, szkoda, że nie jest piękną długonogą, długowłosą z wielkimi oczami brunetką, byłby jeszcze moją muzą Icon_cheesygrin

Życie to niestety brutalnie zweryfikowało. Miał być kaloryferek a wyszedł bojlerek. Plusem jest to że lepiej grzeje Smile, tyle na temat mojej osoby Smile.

(2013-09-14, 20:01:26)monoimposm napisał(a): Mi osobiście trochę nie pasuje perspektywa. Myślę, że lepsza by była krótsza ogniskowa i mniejsza odległość.

Dobry pomysł, zawsze staram się "wejść w kadr", chociaż ostatnio pewien "profesjonalista" powiedział mi, że źle robię używając szerokiego kąta w produktowce. Ja tam uważam, że szeroki kąt pozwala "wejść" w daną kompozycję i wsiąść w niej udział.

(2013-09-14, 15:20:05)thepiwko napisał(a): Mam nadzieję, że się nie obrazisz ponieważ mi się nie podoba, ale tylko w perspektywie tego co u Ciebie widziałem... jakoś tak "nie w Twoim stylu". Nie ma tego co Cię tak wyróżniało z tłumu, nie ma tego "Bling bling" przepychu, nie ma tego co krzyczy na Twoich zdjęciach: "Hej! Jestem tostem/sałatką/piwem najlepszym na świecie. Dobierz się do mnie, a przeżyjesz prawdziwy orgazm podniebienia". Nie ma poranku na wsi. Nie ma dzbana z którego słodycz leje się strumieniami. Tego nie ma, jest natomiast bardzo delikatny i malowniczy obraz i pewnie gdyby ktoś inny zrobił to zdjęcie pewnie by mi się podobało. Przyzwyczaiłeś mnie do tego, że Twoje zdjęcia robią z moich oczu jesień średniowiecza, są inne. Wiesz do tej pory jak patrzyłem na to co zamieszczałeś byłem jak wygłodniały barbarzyńca, chciałem wejść w monitor i "zeżreć" wszystko co serwowałeś. Tutaj oczywiście, napiłbym się tej kawy, poczęstował krułasantem ale... może najpierw sprawdzę pocztę/prasę etc. mam nadzieję, że wiesz o co mi chodziSmile

Na plus jak najbardziej kadr i to, że zdjęcie wygląda jak... namalowane

Dziękuję Ci za te słowa, wróciła mi wiara w to co robię. Może ja szukam czegoś nowego, a tak naprawdę znalazłem już to dawno temu. Może lepiej nie zmieniać kierunku tylko iść dawno już obraną ścieżką. Właśnie jestem po sesji świątecznej, aż boję się coś wrzucić do oceny. Jeszcze jakieś bojówki wyjdą na miasto Smile.

Generalnie dzięki wszystkim za zainteresowanie, teraz wiem, nie mam wątpliwości co i jak powinienem robić. (tzn na ta chwilę Smile), hmmm, idę piwo otworzyć Icon_wink
Odpowiedz
(2013-09-14, 22:46:44)SHaiith napisał(a): Dobry pomysł, zawsze staram się "wejść w kadr", chociaż ostatnio pewien "profesjonalista" powiedział mi, że źle robię używając szerokiego kąta w produktowce. Ja tam uważam, że szeroki kąt pozwala "wejść" w daną kompozycję i wsiąść w niej udział.

Nie słuchaj "profesjonalistów", słuchaj "amatorów" Icon_razz

A tak poważnie, choć specem nie jestem, to wydaje mi się logiczne, że tego typu zdjęcia powinny być robione z perspektywy wyglądającej naturalnie. W tym przypadku z perspektywy osoby siedzącej przy tej kawie tak, żeby osoba oglądająca miała wrażenie, że może sięgnąć po tą kawę. Tu niestety widać, że... (teraz pozwolę sobie pozgadywać Icon_razz) aparat był w odległości około 1,15 m od kubka. A powinien być jakieś 40 cm. Czyli w tym przypadku ogniskowa co najwyżej 50 mm (35 dla DX). Oczywiście to są tylko spostrzeżenia kompletnego laika i nie musisz ich brać do serca Smile

A tak z ciekawości - jaka to była ogniskowa i przy jakim formacie? (Jestem ciekaw o ile się pomyliłem Smile)
Odpowiedz
Wszystko niby racja, ale. Przy szerokim kącie w tym przypadku tacka nie ma prostych linii, bo leci perspektywa. Wtedy wygląda to bardzo kiepsko. Stąd dłuższa ogniskowa, aby tacka zachowała proporcje takie same na początku jak i na końcu.
Odpowiedz
(2013-09-14, 22:46:44)SHaiith napisał(a): Właśnie jestem po sesji świątecznej, aż boję się coś wrzucić do oceny.

Już nie mogę się doczekać Icon_biggrin
Odpowiedz
ok, tak jak pisałem była sesja, oto foty. Aż boje się waszych opinii.

1.
[Obrazek: %5B7531%5D-2013_09_14-16_15_18-ISO200.jpg]

2.
[Obrazek: %5B7571%5D-2013_09_14-16_24_28-ISO200.jpg]

3.
[Obrazek: %5B7805%5D-2013_09_14-17_45_45-ISO200.jpg]

4.
[Obrazek: %5B7860%5D-2013_09_14-18_25_13-ISO100.jpg]

5.
[Obrazek: %5B7906%5D-2013_09_14-18_52_05-ISO100.jpg]

6.
[Obrazek: %5B7916%5D-2013_09_14-18_57_32-ISO100.jpg]

7.
[Obrazek: %5B7949%5D-2013_09_14-19_14_24-ISO100.jpg]
Odpowiedz
Mnogo na tych zdjęciach, na bogato... aż oczopląsu dostałam Icon_wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [lechyu] Ocena dużego portfolio lechyu 12 9 404 2017-04-15, 12:25:54
Ostatni post: lechyu
Icon_wink [ojmichal] ocena, krytyka, radzi ojmichal 5 5 378 2017-03-15, 11:41:19
Ostatni post: ojmichal
  [sunnyday] ocena/krytyka zdjeć sunnyday 8 7 730 2017-02-10, 23:13:12
Ostatni post: dolcevita
  [MartinYa] Krytyka i ocena zdjęć MartinYa 5 6 112 2015-08-29, 17:32:05
Ostatni post: yuma3
  [Borzywoj] ocena/krytyka zdjęć borzywoj 66 33 322 2015-01-14, 14:15:44
Ostatni post: fotoaloja

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości