Ściana płaczu Shutterstock
Mam podobne cyrkle i jest na nich małym drukiem wygrawerowane "Skala", może to przeoczyłeś.
Odpowiedz
Moim zdaniem chodzi o prawa autorskie do samej mapy, bo jest ona łatwo rozpoznawalna. Z shutterbuzz:
Modern Maps
Maps should look as generic as possible.
Maps with distinguishable markers or symbols are unacceptable for commercial use.

Najlepiej stosować kopie map, do których prawa autorskie już wygasły, podając rok oryginalnego druku.
Odpowiedz
(2011-06-07, 00:56:04)majszter napisał(a): Moim zdaniem chodzi o prawa autorskie do samej mapy, bo jest ona łatwo rozpoznawalna.

Kupiłem tą mapę jakieś 4 lata temu w jakiejś wiejskiej miejscowości w Chorwacji xD Na jakimś małym straganiku...Myślałem, że nikt jej nie rozpozna, ale no nic poszukam innej mapy Icon_razz

A może napisać w informacji dla edytora, że to jest kopia mapy...?
Odpowiedz
Każda mapa jest dziełem kartograficznym i podlega prawu autorskiemu, niezależnie gdzie ja kupiłeś i czy jest to oryginał czy kopia.
I założę się, że jej autor ją rozpozna.

Generalnie można używać tylko takie mapy, które nie mają znamion charakterystycznych. A ta akurat jest bardzo charakterystyczna.
Odpowiedz
(2011-06-07, 00:56:04)majszter napisał(a): [...]
Najlepiej stosować kopie map, do których prawa autorskie już wygasły, podając rok oryginalnego druku.

To chyba nie działa Icon_confused
Robiłem zdjęcia książek, tam gdzie widać było trochę tekstu - odrzucili (copyright).
Dodałem opis: autor zmarł w 1612 r., a książkę wydano w 1906 r., chodziło o Żywoty Świętych Piotra Skargi (oczywiście obszerniej i po angielsku) - nie pomogło.
Odpowiedz
Ja bym wysyłał do skutku aż przyjmą (przemieszane z nowymi pracami bo w obliczu mojego ostatniego warna nie odważyłbym się nękać ich wyłącznie tym zdjęciem Icon_cheesygrin ). Zdjęcie poniżej też odwalali za trademarki których nie ma bo tak ułożyłem baterie żeby ich nie było widać a jednak nadal mieli problemy. Za którymś razem przyjęli bez gadania.

[Obrazek: stock-photo-box-of-batteries-to-recycling-78007066.jpg]
Portfolio: SS | IS | FT | DT | AL | DP | 500px |Facebook
Nikon D800 + Nikkor 24-70mm f/2.8 + Sigma 50mm f/1.4 + Sigma 85mm f/1.4
Pozdrawia Zając :)
shutterstockistockphotodreamstimedepositphotos
Odpowiedz
Ja mam gdzies ich standarty i wysylam replaye z opisem, ze to i to poprawione, to i to zmienione, sialalala tralalala... I przechodzi... Choc i mnie ostatnio dopadlo znuzenie letnie. Mam w cholere zdjec do odbrobienia z 3 ostatnich tygodni... Podroz za jeden usmiech po amerykanskiej wsi, miasto, plaza, itd. Ale za cholere mi sie nie chce.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o stare mapy, to na pewno przechodzą nawet jako jedyny element zdjęcia:
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=78508522
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=78080938

Z książkami może to rzeczywiście nie działać.

A jeśli chodzi o te baterie, to nawet układ kolorów na baterii może być zastrzeżony, więc ustawienie baterii tak, aby nie było widać napisu firmy niewiele daje.
Odpowiedz
Z tymi kolorami na bateriach to oni sami nie wiedzą chyba do końca. Odwalili mi np. model baterii której kolorystyka wzorowała się na bateriach duracel'a i to im chyba nie pasowało ale nie przeszkadza im to że w bazie mają multum tego typu

[Obrazek: stock-photo-c-battery-isolated-on-white-45518659.jpg]

A to zdjęcie już np przebija wszelkie granice moim zdaniem jeśli chodzi o trademarki (ewidentne logo GP oraz napis Panasonic):

[Obrazek: stock-photo-several-size-batteries-11017861.jpg]

Portfolio: SS | IS | FT | DT | AL | DP | 500px |Facebook
Nikon D800 + Nikkor 24-70mm f/2.8 + Sigma 50mm f/1.4 + Sigma 85mm f/1.4
Pozdrawia Zając :)
shutterstockistockphotodreamstimedepositphotos
Odpowiedz
To są stare zdjęcia, więc się tym nie sugeruj. Wcześniej przyjmowali wszystko jak leci, co nie miało w całości widocznego loga. A teraz już tak nie jest.

Ja tylko czekam jak zaczną masowo odrzucać zdjęcia za brak PR do ubrań modeli Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości