Ściana płaczu Shutterstock
Ja pierdu, Shutterstock i Adobe w tym miesiącu postanowiły do spółki chyba zatrzymać sprzedaż. Nie wiem ale takie coś zdecydowania na morale wpływa, chyba lepiej zacząć złom zbierać niż zdjęcia na stocki produkować. Motywacji zero.

Zapytałem chat GPT (dla jaj) jakie ma prognozy dla fotografów. Wyszło trochę masło maślane, ale poczytajcie

"Prognoza dla fotografów dostarczających zdjęcia do banków zdjęć jest trudna do określenia, ponieważ rynek ciągle się zmienia i jest pod wpływem wielu czynników.

Jednak można przewidywać, że fotografowie będą musieli dostosowywać się do rosnącej konkurencji i rosnącego zapotrzebowania na zdjęcia wysokiej jakości, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku. W związku z tym, fotografowie będą musieli stale inwestować w swoje umiejętności, sprzęt i oprogramowanie, aby móc dostarczać coraz lepsze zdjęcia.

Sztuczna inteligencja i automatyzacja będą również miały wpływ na rynek zdjęć stockowych, co oznacza, że fotografowie będą musieli dostosowywać się do nowych sposobów generowania i dostarczania zdjęć.

Pomimo tych wyzwań, prognozy wskazują, że rynek zdjęć stockowych będzie nadal rosnąć, a zapotrzebowanie na zdjęcia profesjonalnej jakości pozostanie silne. Oznacza to, że dla utalentowanych i przedsiębiorczych fotografów, istnieją nadal dobre możliwości zarabiania na dostarczaniu zdjęć do banków zdjęć."
Pozdrawiam
rlat              

Odpowiedz
Ja zapytalem czy jest mozliwe generowanie realistycznych filmow poprzez AI. Dowiedzialem sie, ze juz od dawna trwaja prace nad tym by generowac filmy i rowniez te realistyczne. Co prawda jest to jeszcze niedoskonale, ale czas leci i z kazdym dniem obraz video jest coraz lepszy.

Czlowiek myslal, ze AI sobie nie da rady z tworzeniem kreconych ujec, a tu klops.
W przyszlosci stokownie pewnie beda wygladaly jak strona Google.
Wpisujesz jaka fote chcesz, lub jaki footage chcesz, po czym momentalnie zostaje tworzony.

Kto sie przejechal "zlotym pociagiem", ten sie przejechal.
Odpowiedz
Straszna bieda Icon_sad Więcej zarabiałem 10 lat temu jak miałem 95% mniej zdjęć.
Odpowiedz
Tu nie ma już nic. Jesteśmy biedni, możemy iść. Icon_cheesygrin
______________
:twisted:
Odpowiedz
tragedia godni tragedie :-(

działam na Shutterstock od ponad 7 lat i w styczniu pierwszy raz od ponad dwóch lat nie osiągnąłem limitu wypłaty 35$ i patrząc na luty na lepsze się nie zanosi :-(

U Was tak samo ???
Odpowiedz
Też od stycznia zauważam wyraźne spadki, tak jakby ktoś kurek jeszcze bardziej przykręcił :/
Odpowiedz
To już jest koniec, nie ma już nic .... możemy iść.
______________
:twisted:
Odpowiedz
Jak zaczynałem wypłata była od 100$ i nie było problemu.
Potem zaczęli te swoje zmiany i się ...
Odpowiedz
Hej
zapytam tu Smile
po za shutterem i adobe do jakiego banku jeszcze zapakować swoje zdjęcia?
Odpowiedz
(2023-02-17, 12:15:36)GosiaLuna napisał(a): Hej
zapytam tu Smile
po za shutterem i adobe do jakiego banku jeszcze zapakować swoje zdjęcia?

do żadnego, chyba że 30$ rocznie albo i mniej cię urządzi Smile
______________
:twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 103 gości