Ściana płaczu Shutterstock
Ja od lat uzywam Stock Performer i mam wszystkie sprzedaze z wszystkich agencji w jednym miejscu live, plus cala mase narzedzi a na ta gowniana strone shutra wchodze tylko jak chce im wyslac jakies gnioty i tyle jestem zdrowszy
Odpowiedz
(2022-06-11, 09:37:07)yuma2 napisał(a): Ja od lat uzywam Stock Performer i mam wszystkie sprzedaze z wszystkich agencji w jednym miejscu live, plus cala mase narzedzi a na ta gowniana strone shutra wchodze tylko jak chce im wyslac jakies gnioty i tyle jestem zdrowszy

Chyba zacznę używać. A masz z Getty także masz aktualne statystyki live?
Odpowiedz
(2022-06-11, 10:48:07)SHaiith napisał(a): Chyba zacznę używać. A masz z Getty także masz aktualne statystyki live?

Nie, z Getty/IS wraz z raportem co miesiac
Odpowiedz
(2022-06-11, 09:37:07)yuma2 napisał(a): Ja od lat uzywam Stock Performer i mam wszystkie sprzedaze z wszystkich agencji w jednym miejscu live, plus cala mase narzedzi a na ta gowniana strone shutra wchodze tylko jak chce im wyslac jakies gnioty i tyle jestem zdrowszy

Ja od lat używam Microstockr, ale w abonamencie podstawowym Hobbyist za 6$ miesięcznie - do śledzenia bieżącej sprzedaży ze wszystkich agencji (analizy dostępne w droższych abonamentach mają do bani). Do konkretniejszych analiz raz na rok kupuję miesięczny abonament Stock Performer.
Odpowiedz
Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego tak mało zarabiamy na Shutterstock to tutaj jasno wyjaśniają jak nas Shutter okrada.
https://www.insideimaging.com.au/2022/fi...tors-lose/
Odpowiedz
shuter u mnie juz grzebie w mule, od poczatku tego roku miesiac w miesiac adobe jest wyzej w $ niz shiter, a ostatnie dwa mc to juz bije go na leb, Shutterstock systematycznie zalicza ok 10% spadek mc/mc, to ze o nas nie dba to zadna nowosc, to ze nas okrada tez, jest tam tyle beznadziejnych zdjec ze az oczy lzawia od samego patrzenia, w koncu adobe go wykonczy choc z tego powodu wcale sie nie ciesze bo to my ucierpimy na tym najbardziej, gdyby byla mozliwosc nosic korone na adobe to bym wyjebal wszystkie foto z wszystkich stockow dla nich w mgnieniu oka
Odpowiedz
ja widać szit robię, bo u mnie mimo mega spadków na szulerze ok. 50-60% i się tak utrzymuje od roku, to i tak mam 2x więcej niż na Adobe. a tam dodatkowo 4zł za 1€/$ więc w ogóle kibel.
______________
:twisted:
Odpowiedz
Ta, jestem totalnym szitmasterem, na szulerze mi od roku nawet rośnie (do tej pory 8/9 miesięcy lepiej niż w zeszłym roku), na Adobe rośnie nawet szybciej, ale to ciągle bieda w porównaniu z szulerem.
Dziwne, złotówkowi narzekacze na Adobe nie widzieli nic dziwnego w tym, że jak $ był po 3 z ogonkiem, to oni zgarniali 4zł. Ja dopiero zaczynam odrabiać kursowe straty z minionych lat...
Odpowiedz
(2022-10-07, 11:17:33)fret napisał(a): Ta, jestem totalnym szitmasterem, na szulerze mi od roku nawet rośnie (do tej pory 8/9 miesięcy lepiej niż w zeszłym roku), na Adobe rośnie nawet szybciej, ale to ciągle bieda w porównaniu z szulerem.
Dziwne, złotówkowi narzekacze na Adobe nie widzieli nic dziwnego w tym, że jak $ był po 3 z ogonkiem, to oni zgarniali 4zł. Ja dopiero zaczynam odrabiać kursowe straty z minionych lat...

Złotówkowi narzekacze mieli średni kurs pomiędzy € po 4,3 i $ po 3,7  wtedy to mogło wyglądać sprawiedliwie. 
Teraz zarówno $ i € jest ponad 4,8 więc 4 zł to zasadne narzekanie. Dodam, że sporo osób w PL ma również wypłaty w €. 

Ale oczywiści fret w całej swojej mądrości nie widzi takich różnić, bo patrzy wyłącznie na czubek własnego nosa.
______________
:twisted:
Odpowiedz
Przez kilka lat zazdrościłem złotówkarzom, dopiero od kilku miesięcy jest odwrotnie. Nie rozumiem waszego płaczu i pisania petycji. W dłuższej perspektywie bilans wychodzi na zero.
Jakoś brak mi wiary w to, że Adobe nie analizuje statystyk i nie wie ile dopłacało do "silnej" złotówki Icon_wink Podejrzewam, że pomyślą o zmianie kursu dopiero po odrobieniu strat...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 148 gości