Ściana płaczu Shutterstock
(2022-05-11, 15:19:00)fret napisał(a): J u mnie Szuter ciągle rozkłada Adobe na łopatki, mniej niż kiedyś, ale jednak...

u mnie tez tak bylo przez wiekszosc czasu, i tez sie cieszylem, dopiero jak zobaczylem ile mozna zarobic na Adobe to przejrzalem na oczy i zobaczylem jaki Shutterstock jest teraz slaby
Odpowiedz
Ja się nie cieszę, mnie po prostu Adobe jeszcze nie przekonało. Rok do roku na Adobe mam ok. +100%. Na Szutrze 3x mniej, ale w gołych liczbach nie ma o czym dyskutować. PF rok do roku +10% na Szutrze i +20% na Adobe (nie chce mi się wrzucać starych śmieci, teraz uploaduję równo). Chyba nie ma jednego schematu.
Odpowiedz
Ja od wielu lat wstawiam foty, lecz bardzo bardzo leniwie.
Na Adobe od kilku lat zarabiam ciągle podobną kwotę. Nic nie rośnie, nic nie spada.
Na Shutterstock z tych samych plików zarabiam teraz ok. 3 razy więcej (kiedyś to było dużo więcej). Shutterstock oczywiście ciągle spada w dół. Adobe doceniam za brak idiotycznych odrzutów zdjęć, co jest bolączką SS.
Odpowiedz
Icon_neutral 
Nie wiem, czy dotarła do Was smutna wiadomość (a raczej wkurzająca) od Jona Oringera:
"I am excited to announce Shutterstock’s acquisition of Pond5, a leading video-centric content marketplace..."
Nie, żebym jakoś specjalnie dużo tam sprzedawał... ale jest to jeden z niewielu stocków, gdzie można było niemal dowolnie ustalać własną cenę za prace... najprawdopodobniej się to wkrótce skończy :/
Odpowiedz
Dotarła. Tym samym pokazał środkowy palec tym wszystkim, którzy w ramach protestu uciekli z Shutterstock gdy ten postanowił wykorzystywać fotografów.
Pozdrawiam
rlat              

Odpowiedz
(2022-05-11, 16:27:11)adalbert74 napisał(a): Nie wiem, czy dotarła do Was smutna wiadomość (a raczej wkurzająca) od Jona Oringera:
"I am excited to announce Shutterstock’s acquisition of Pond5, a leading video-centric content marketplace..."
Nie, żebym jakoś specjalnie dużo tam sprzedawał... ale jest to jeden z niewielu stocków, gdzie można było niemal dowolnie ustalać własną cenę za prace... najprawdopodobniej się to wkrótce skończy :/

Smutna, bo czego się (od kilku lat) sshitstock nie tknie, to wiadomo, że to sp....
Odpowiedz
Zero ELek, zero SODów - bida z nędzą na tym shutterku, dno i wodorosty. Nie polecam! Icon_cheesygrin
Odpowiedz
SS schodzi na psy już od paru lat. Kiedyś był bezapelacyjnie nr 1, teraz jest na 3 miejscu.
Odpowiedz
Tak, schodzi na psy i schodzi... ale u mnie (o dziwo) ciągle na pierwszym miejscu. Nie wiem jak oni to robią. Coraz mniej odów, elek, sodów, aż żal zaglądać jak się wspomni co było kiedyś.

I jeszcze, żeby człowieka podkur.... bardziej, nieraz po kilka downloadów w Rosji.
Odpowiedz
Wielka jest jednak siła narzekania pod tym wątkiem!

Właśnie dostałam propozycję z SS, żeby za 1500$ odstąpić na rok prawa do jednego
(i tak mało sprzedającego się zdjęcia).

Jeju tylko jak ja je usunę z Getty/Istock, nie będzie chyba łatwo...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 120 gości