Ściana płaczu Shutterstock
(2021-01-11, 16:13:19)yuma2 napisał(a): Wy tu gadu gadu a Deposit wprowadza nowe levele Smile mysle ze nie ma sensu o tym pisac bo stock i bez tego byl gowniany, ale widac Shutterstock wprowadzil taki precedens i reszta stockow idzie w slady

Nie wiem jak u innych, ale ja widzę upadek sprzedaży w USA i znaczną redukcję w Europie. Z obu ameryk najlepiej kupuje Meksyk i Brazylia. Takie czasy, taki lajf. To bardziej wina wirusa niż stoków. Do tego dochodzi jeszcze upadek niektórych wiodących tematów. Praca zdalna zastąpiła biurowe tłumy, także na stokach itd.
Odpowiedz
(2021-01-11, 16:13:19)yuma2 napisał(a): Wy tu gadu gadu a Deposit wprowadza nowe levele Smile mysle ze nie ma sensu o tym pisac bo stock i bez tego byl gowniany, ale widac Shutterstock wprowadzil taki precedens i reszta stockow idzie w slady

Dokładnie o tym mówiłem jak tylko ogłoszono te rewelacje na szuterze, precedens, na prawdę nie ma się co łudzić że inni będą płacić więcej skoro widać że spokojnie można mniej, to tylko kwestia czasu
Odpowiedz
Mi napisali że już osiągnąłem pewną ilość ściągnięć i od dzisiaj będę dostawał więcej za zdjęcia Smile zobaczymy Smile
Odpowiedz
Ja dzisiaj osiągnąłem 2 poziom Icon_wink Taki mały raport, aby inni mogli porównać:
Mam 2250 zdjęć, pierwsze 100 zdjęć dało mi aż 21$ ?
W tym samym czasie Adobe zarobiło 465 zł na tych samych plikach. Już od ubiegłego roku Adobe jest numerem 1. Potem Shutterstock ( mniej o około 30-40% ) i potem długo nic, reszta agencji na wyrównanym niskim poziomie Icon_wink
Odpowiedz
(2021-01-15, 12:58:28)arturn napisał(a): Ja dzisiaj osiągnąłem 2 poziom Icon_wink Taki mały raport, aby inni mogli porównać:
Mam 2250 zdjęć, pierwsze 100 zdjęć dało mi aż 21$ ?
W tym samym czasie Adobe zarobiło 465 zł na tych samych plikach. Już od ubiegłego roku Adobe jest numerem 1. Potem Shutterstock ( mniej o około 30-40% ) i potem długo nic, reszta agencji na wyrównanym niskim poziomie Icon_wink

może masz po prostu content lepszy dla klientów adobe. 
widać, inna tematyka lepiej schodzi na adobe niż na szulerstoku
______________
:twisted:
Odpowiedz
Wg mnie istotny może być też drobny element Smile

Moja średnia za fotkę na:
Shuterze 0,502 $
AS 0,913 $ (liczone po kursie 3,7)
Także u mnie najlepiej schodzi na AS tematyka ceny za fotkę Smile
Odpowiedz
(2021-01-15, 14:29:07)StaryNovy napisał(a): Wg mnie istotny może być też drobny element Smile

Moja średnia za fotkę na:
Shuterze 0,502 $
AS 0,913 $ (liczone po kursie 3,7)
Także u mnie najlepiej schodzi na AS tematyka ceny za fotkę Smile

ale nie da się inaczej RPD na AS zawsze będzie wyższe niż szulera
______________
:twisted:
Odpowiedz
(2021-01-15, 14:29:07)StaryNovy napisał(a): Wg mnie istotny może być też drobny element Smile

Moja średnia za fotkę na:
Shuterze 0,502 $
AS 0,913 $ (liczone po kursie 3,7)
Także u mnie najlepiej schodzi na AS tematyka ceny za fotkę Smile

No zdecydowanie na Shutterstock mam więcej sprzedaży, a na AS stawki za fotę są wyższe. Wczoraj nawet jeden edytorial poszedł za 99 zł Smile
Odpowiedz
(2021-01-15, 14:32:50)GregorK napisał(a): ale nie da się inaczej RPD na AS zawsze będzie wyższe niż szulera

Zakładając , że stały kurs AS to 4 zł.
Daje to zniżkę o 10% do 0,8$ za fotkę.
I do momentu ew zmiany cen na AS rozjazd cenowy będzie coraz większy, bo atrakcyjne ceny Shullera są dopiero od pół roku. A jak wiadomo teraz są jeszcze atrakcyjniejsze Smile
Odpowiedz
(2021-01-15, 14:41:13)StaryNovy napisał(a): Zakładając , że stały kurs AS to 4 zł.
Daje to zniżkę o 10% do 0,8$ za fotkę.
I do momentu ew zmiany cen na AS rozjazd cenowy będzie coraz większy, bo atrakcyjne ceny Shullera są dopiero od pół roku. A jak wiadomo teraz są jeszcze atrakcyjniejsze Smile

Szuler nie obniżył cen dla odbiorców, obniżyli tylko prowizje dla dostawców.
U mnie RPD na AS wynosi 0,80$ a na Szulerze 0,62$ średnio z miesiąca na dzień dzisiejszy.
Przy czym póki co mam ponad 3x więcej pobrań z Szulera w stosunku do Adobe.
______________
:twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 114 gości