Teorie Spiskowe :)
#1
Zastanawiamy się, dlaczego agencje przyjmują tak wiele i wiele i wiele prac (zdjęć) niekiedy podejrzanej jakości. Po co im to, jeśli to nie zwiększa sprzedaży?

Dziś natknąłem się na ciekawy materiał, który, kto wie, daje jakieś wyjaśnienie.

CO SŁYSZY SZTUCZNA INTELIGENCJA 2019?

Wprawdzie główny temat tego filmu dotyczy słyszenia, ale na początku jest o opisywaniu zdjęć. Będzie też kolejna część o tym co widzi sztuczna inteligencja.

Miłego oglądania Smile
Odpowiedz
#2
Agencje zapędziły się w kozi róg, skoro nie decydują się iść na jakość to idą na ilość, chcą zdeprymować konkurencję ilością, banki wykupić i zmniejszyć konkurencję. Jest pewnym paradoksem, że Adobe firma od obróbki fotografii woli sprzedawać jpg niż rawy. Robisz kilka rawów jednocześnie, składasz, masz większą rozpiętość tonalną a sprzedajesz jpg gdzie niuanse wyciągane z rawów się gubią, zdjęcia są powtarzalne jak z fabryki. Cena fotek będzie spadać i tego się nie zawróci no chyba, że kiedyś tam uznają, że jednak handel kaszanką może i przynosi zyski ale handel szynką i specjałami większe przynieść może. Nikt mi nie wmówi, że z jpg jakiś genialny grafik wyciągnie więcej niż z rawa. Na stockach szanujący się grafik w poważnej firmie raczej więcej ma korzyści z kupionej pracy wektora niż ze zdjęcia. Niektóre zdjęcia samemu lepiej zrobić.
Odpowiedz
#3
A już myślałem, że będzie to wątek o fotografowaniu UFO Icon_razz
Odpowiedz
#4
o UFO to trzeba osobny wątek zrobić w Hydepark Smile W 2018 oficjalnie podali, że wojsko USA ma zdjęcia i filmiki UFO. Normalnie nie da się 'ich' fotografować bo mają sposoby by być 'niewidoczni' ale są pewne metody - choć słabej jakości efekty wychodzą ...

Tematem tego wątku jest to, że aby uczyć sztuczną inteligencję opisuje się dokładnie miliony zdjęć, dzięki czemu Artificial intelligence (AI) umie obecnie nawet lepiej niż człowiek rozróżniać to co widzi.... oczywiście daleko jej jeszcze do nieudawanych emocji .
Odpowiedz
#5
o sztucznej inteligencji jak może pomóc, albo zastąpić człowieka https://skylum.com/blog/6-ways-artificia...s-business i to już konkretne przymiarki ze strony producenta oprogramowania
Odpowiedz
#6
Sztuczna inteligencja tym różni się od oprogramowania, że uczy się "od człowieka" jego charakterystycznego działania np. upodobań w obróbce zdjęć i na tej podstawie AI sama podejmuje decyzje jaki kolejny ruch zrobić.
Odpowiedz
#7
to jest jakaś próba, czy ktoś korzystał z tego programu https://photolemur.com/v3/technology
reklamują się no button, no problem, że niby tacy inteligentni
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości