Publikacje zdjęć
https://www.skalnik.pl/wyprzedaz?utm_sou...aign=09.03
shutterstockistockphotodreamstimefotolia123rfbigstockphotodepositphotos
Odpowiedz
Będę wdzięczny za pomoc i sugestie:

Otóż - wkurzony coraz bardziej na przeglądarkę firefoxa - postanowiłem sprawdzić, czy Google Chrome nie będzie lepszym wyborem... to tytułem wstępu.
Zainstalowałem sobie Chrome i z ciekawości zacząłem przeglądać motywy, które w wersji bezpłatnej i płatnej mozna pobierać ze strony Chrome Web Store

Znalazłem w nim swoją fotę (mój bestseller - najlepiej sprzedające się zdjęcie z motywem kwiatowym - ponad 600 pobrań)...
Obok tego motywu informacja:

Programista
Adres e-mail: terencedesign@mail.ru
Polityka prywatności
Задонский проезд
Москва 101000
Россия


Krótko zapytam - czy to jest przykład jawnej kradzieży? Czy też ktoś kupił moje zdjęcie i może odsprzedawać dalej tworząc motyw do sklepu GOOGLA? (sprzedaż po 3 zł od pobrania)

Mam zamiar to zgłosić - bo wydaje mi się, że nie ma takiego prawa - ale wolę się upewnić.
Nie odnotowałem ostatnio żadnej wielkiej sprzedaży tej foty w postaci tłustego SODa ani ELKI --- ale nawet wówczas chyba nie byłoby to możliwe, by jakiś rusek sprzedawał to zdjęcie jako swoje, prawda?

Ale przejrzałem ofertę tego PROGRAMISTY... i on oferuje pełno tego typu zdjęć z banków.... nic z tego nie rozumiem Icon_sad przecież stworzenie motywu do CHROME to jest bułka z masłem... na jakiej zasadzie Google to sprzedaje?
.....
http://www.themechrome.pw/
to jest strona, która prowadzi bezpośrednio do sklepu Googla...
Zastanawiam się, czy to nie jest podobna sytuacja, jak ze sklepami z odbitkami - oferują nasze fotki, ale kupuja je dopiero wówczas, gdy ktoś złoży zamówienie na wydruk.
?
Odpowiedz
napisz pytanie do googla.
______________
:twisted:
Odpowiedz
A później napisz tu na forum co Ci odpisali bo sam jestem bardzo ciekawy.
Odpowiedz
Hej,
dostałem ostatnio maila od dziennikarza z duńskiego serwisu press-foto z prośbą o odpowiedź na kilka pytań, gdyż pisze reportaż o fotografach, których zdjęcia pojawiają się na tapecie Windows10. Jedno z pytań dotyczy kasy - czyli ile zarobiłem na sprzedaży licencji do tego konkretnego celu. Czy tego typu informacje są "jawne", czy łączą nas jakieś zasady poufności w kwestii tantiem ze stockami?
Domyślam się wydźwięku tego reportażu - jedno z pytań: "Windows 10 are installed on 400 million devices. So the potential audience is enormous. What do you think of the payment compared to the global reach"?
Maciej
Odpowiedz
Macieju - gratuluję - chyba przeoczyłem tę informację... nie pytam, ile zarobiłeś na tym zdjęciu - ale mógłbyś podlinkować/wkleić to, które w W10 się pojawia? (korzystam z w7... więc nawet nie mam jak sprawdzić Icon_wink
.....
a propos - fajny artykuł:
http://www.swiatobrazu.pl/najczesciej-og...27214.html
Odpowiedz
prowizje są jawne przecież. każdy sobie może zobaczyć ile okruchów nam zostawiają.
______________
:twisted:
Odpowiedz
Dzięki AdalbertSmile O tym dowiedziałem się dopiero z maila od redaktora, bo nie odnotowałem ostatnio jakiś większych kwot:/
http://www.alamy.com/search.html?qt=E9NX8P&imgt=0
Maciej
Odpowiedz
Super Smile jeszcze raz - świetna fota Smile
Odpowiedz
Szkoda tylko, że prowizja na piwo nie wystarczyła Icon_cheesygrin


https://turystyka.wp.pl/niecodzienne-zna...366958209a

i 2 fota, "turyści po dotarciu na Skrzyczne", ta z wyciągiem nie jest moja

https://turystyka.wp.pl/modernizacja-kol...257643649a
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości