Property Released
#11
nom szukam taki standardowy najlepiej bez żadnych znakow firmowych
Odpowiedz
#12
Odkopię trochę wątek bo pasuje do mojego pytania. Czy znacie jakieś miejsca z zastrzeżonym wizerunkiem? Zwłaszcza w Warszawie, nie chcę sobie bigosu narobić na starcie.
Odpowiedz
#13
(2009-08-13, 02:18:46)klawod napisał(a): Odkopię trochę wątek bo pasuje do mojego pytania. Czy znacie jakieś miejsca z zastrzeżonym wizerunkiem? Zwłaszcza w Warszawie, nie chcę sobie bigosu narobić na starcie.

Na 123 nie przyjmują większości zdjęć architektury, ale nawet jeśli Ci coś odrzuca, to nie ma żadnego problemu. Bigosu nie zrobisz sobie.

Tu jest lista różnych obiektów w tym architektury, które nie mogą być wysyłane na licencji RF:
http://www.istockphoto.com/tutorial_copyright_list.php
Odpowiedz
#14
Zauważyłem tam banknoty, rozumiem, że to dotyczy jedynie skanów? Konkretniej punkt się nazywa "money and stamps" więc jeśli dany banknot/moneta/znaczek nie jest po prostu zeskanowany to można go wysłać na stocki?

"You will have to make your money the honest way and work for it, ALL flat scans of U.S. and Foreign Currency are prohibited."
Odpowiedz
#15
Jeszcze uzupełnię pytanie o mapy, plany i globusy. Widzę zdjęcia map na fotolii ale czy trzeba mieć do nich property release? Mówię tylko o ujęciach takie jak to http://pl.fotolia.com/id/12700201 czy http://pl.fotolia.com/id/847806.

A już na przykład taką http://pl.fotolia.com/id/885849 mapkę to ktoś musiał po prostu przerobić z jakiejś mapy, albo czyjąś. Można tak? Przecież od zera nikt tego by nie produkował.
Odpowiedz
#16
Odkopię wątek
Mam sfotografowanych kilka domów i wnętrz prywatnych o niestandrtawej zabudowie mam ustna zgodę na ich publikację
szukam uniwersalnego Property Released.
Ma ktoś może coś takiego?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości