OnePixel
#11
(2018-11-14, 14:18:42)Tereskaax napisał(a): Czy ktoś się orientuje jak jest z oficjalnym pochodzeniem tego stocku? Pytam pod względem rozliczenia go w PIT oraz czy nie będą wysyłali jakiś bzdur do polskiego US, jak to było w przypadku jednego z niszowych stocków gdzie później trzeba było lecieć do US i wyjaśniać dziwne pisma z Kanady, jak dobrze pamiętam?? Nie pamiętam w jakim to temacie było opisywane ale wiele osób dostało taką niespodziankę.

Czy masz świadomość że:

Metoda odliczenia proporcjonalnego oznacza, że dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce, ale od należnego podatku odlicza się podatek zapłacony za granicą. Odliczenie to możliwe jest tylko do wysokości podatku przypadającego proporcjonalnie na dochód uzyskany w obcym państwie.
Metodę odliczenia proporcjonalnego przewiduje się m.in. w umowach zawartych z: Belgią, Holandią, Kazachstanem, Rosją i Stanami Zjednoczonymi.
Wiele dwustronnych umów podatkowych przewiduje, że kwota podatku zapłaconego w kraju zatrudnienia zostanie odliczona od podatku, jaki musisz zapłacić w państwie zamieszkania. W innych przypadkach dochód pochodzący z pracy zarobkowej w kraju zatrudnienia może zostać opodatkowany tylko w tym kraju i zwolniony z podatku w kraju, w którym znajduje się miejsce zamieszkania podatnika.

Więc jeśli miejscem twojej rezydencji podatkowej jest Polska to czy CanStockPhoto wyśle informacje o Twoich zarobkach czy też nie myślę, że polski US będzie chciał od Ciebie kasę Smile
Odpowiedz
#12
Ktoś z Was się zdecydował? Pierwsze sprzedaże?
Maciej
Odpowiedz
#13
(2018-11-15, 12:24:54)maccio napisał(a): Ktoś z Was się zdecydował? Pierwsze sprzedaże?

Wyslalem 3k fotek, czekam na jakies sprzedaze, dam sobie z 3mc czasu potem usune wszystkie foty jesli nie bedzie ruchu w interesie. Przegladalem inne foty na stronie, masa szajsu tyle ze w miare technicznie dobre tzn jakies foty z wesela itp
Wysylanie bardzo proste jesli masz foty opisane, tylko ladujesz przez FTP, akceptacja po 2-3 dniach
Odpowiedz
#14
Dzięki za odpowiedźSmile
Maciej
Odpowiedz
#15
(2018-11-15, 13:36:56)yuma2 napisał(a): Wyslalem 3k fotek, czekam na jakies sprzedaze, dam sobie z 3mc czasu ....

To daj znać, jakie będa efekty
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości