Liczba postów: 1 210
Liczba wątków: 21
Dołączył: Mar 2009
Reputacja:
8
Miejscowość: Warszawa
2012-11-21, 09:30:09
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-11-21, 09:38:23 {2} przez canion.)
na początek budżetowe 4 x 300Ws powinno starczyć . choc lepiej 2x500 +2 x 300. do tego 2 x softy ze gridami. na kontry wystarczy ten garnek który idzie w komplecie z lampą choć lepiej byłoby mieć wrota z gridem . i na początek styknie. potem dokupisz kolejne jak już ogarniesz te cztery. ale generalnie ... to wogóle kiepski pomysł bo...
Najrozsądniej wogóle nic nie kupować tylko wykupić abonament w studio. 4k pewnie starczą na cały rok pracy w studio. tanio i dobrze i nie zniechecasz sie upierdliwym ciagłym składaniem i rozkładaniem całego sprzętu. przy okazji w ciagu roku sie wyjaśni czy jesteś na tyle pracowity żeby przetrwać. jeśłi tak, bedzie Cie stać na dowolny sprzęt a i posiądziesz wiedzę nt tego co potrzebujesz. . jęsli okaże sie że jesteś leniwy badż pozbawiony talentu , to żaden sprzęt nie bedzie Ci już potrzebny.
Liczba postów: 38
Liczba wątków: 6
Dołączył: Oct 2012
Reputacja:
0
Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą
Canion, jak wyglądały Twoje początki? Wariant1, czy wariant2?
Bardziej słuszny wydaje się być ten drugi, lecz czy nie ma on wady w takiej postaci, że wchodząc do takiego studio (tym bardziej nie obcując wcześniej ze studyjnym sprzętem oświetleniowym) i mając do dyspozycji mnóstwo sprzętu z przeróżnymi parametrami, nie wiemy od czego zacząć? A co za tym idzie - mając dostęp do 'wszystkiego' na kiwnienie palcem - nie wysilamy się zbytnio, przez co nie rozwijamy swojej wyobraźni, weny, wiedzy... a kto się nie rozwija, ten się cofa.
Zgodzę się, że wybierając Wariant1 nie zawojujemy stock'ów. Co więcej, nawet Wariant2 tego nie gwarantuje.