Nikon D4
#1
Po wszystkich plotkach D4 już oficjalnie z gniazdem na nowe karty XQD Smile
http://www.optyczne.pl/4530-nowo%C5%9B%C...on_D4.html
Odpowiedz
#2
Nie warty pieniędzy za duży i ciężki z małą matrycą.
Odpowiedz
#3
Tak - pod stocki zdecydowanie za mała matryca. Czekamy na D800. Tam ma być 30-parę megapikseli. Smile
Odpowiedz
#4
Nawet 16mpx to za mała matryca jest do reporterki Editorial na IS Smile Na powyżej 30mpx nie liczę. D800 podejrzewam, że będzie miał taką samą matrycę jak D4 jak to było w poprzednich modelach D3 i D700 po 12mpx. Mnie się marzy mały lekki bezlusterkowiec z duża matrycą Smile
Odpowiedz
#5
aj tam pier......... to nie jest wojna pikselowa, może wkońcu sami producenci zwolnią ten szalony i bezsensowny pęd ku niczemu..... 16mpix nie wystarcza do reporterki????!!!!! Obecnie na świecie standardem jest 12mpix dla publikacji A4 w druku, do reporterki 6-8mpix wystarcza baaa są nawet reporteży co nadal używają Nikonów D2h.
Więcej pixeli to więcej kart pamięci, więcej macierzy dyskowych, mocniejsze komputery itd..... nie kończące się błędne koło w które ewidentnie się łapiecie

Dla mnie premiera D4 jednym słowem: rewelacja!!!! Brawo Nikon
Odpowiedz
#6
mnie tylko dziwi czemu zamienili baterię na mniej wytrzymałą...

http://nikonrumors.com/2012/01/07/nikon-...more-30456
Odpowiedz
#7
No ale ja nie piszę o reporterce. Do niej, to nawet te 12 Mpix to za dużo. Moje tematy to głównie krajobraz, architektura. Ostatnio z powodu aury próbuję sił w jedzeniu (lubię gotować...). Tam już ilość Mpix robi różnicę. Na Fotolii np. za rozmiar XXL jest już lepsza prowizja, a pliki często mi idą w w tym rozmiarze.
Odpowiedz
#8
dla nas za chuda matryca. jak przyjdzie jeszcze cropnąć na kompie to już wogóle jakieś okruchy pikseli zostają. Liczę że wkrótce któraś z firm wreszcie pokaże coś 36 + .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości