EOS Utility - Remote shooting problem ze zmianą czasu
#1
Witam
Korzystam z EOS Utility - Remote shooting w studyjnej pracy z Canon 5d mkII i mam problem który doprowadza mnie do szału, otóż: nie zawsze zmienia się czas naświetlenia podczas gdy zmieniam go w panelu w komputerze, on tam niby się zmienia tzn. pokazuje że się zmieniło ale tak na prawdę zdjęcie robi się z czasem niezmienionym, pomaga dopiero zresetowanie programu.
Nie ma reguły co do tego działania, czasem np. przez godzinę jest wszystko OK a potem co chwile jest ten problem, nie wiem czego moze być to winą czy np. kabla usb? trzeba jakiś specjalny kabel do tego ? mój ma ok. 5 metrów
spotkał się ktoś z czymś podobnym ?

Pracuje ktoś w podobny sposób i nie ma z tym problemów ?


jest jakis inny alternatywny / lepszy soft do remote shooting dla canon?
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#2
Używam Capture One - żadnych problemów tego typu nie zauważyłem.
Maciej
Odpowiedz
#3
Z jakim aparatem? Masz tam wszystko ? w sensie możliwość ostrzenia live view, zmiany wszystkich parametrów itp... ?
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#4
Z tym aparatem co Ty, dlatego piszęSmile Ostrzenie jest zdecydowanie dokładniejsze (jest opcja małych i dużych "skoków" AF), pełna kontrola nad parametrami - poza tymi, które musisz ręcznie przestawić - np. na kółku trybów.
Maciej
Odpowiedz
#5
też używam EOS utylity i bez żadnych problemów. spróbuj na krótszym kablu, bo widać, że aparat nie reaguje na polecenia z apki.
______________
:twisted:
Odpowiedz
#6
mi też się wydaje, że to jest problem kabla
Odpowiedz
#7
Rozmawiałem dziś z Żytnią - ponoć kabel USB nie może przekazywać jednych poleceń a innych nie, podobno działa to zero jedynkowo - albo wszystko albo nic, a u mnie jest zakłócany jeden parametr bo np. w tym czasie spokojnie moge wyzwalać. Zasugerowali komputer i chyba mają rację tzn. zrobiłem na razie eksperyment z otwartym minimum aplikacji i było jakby lepiej, na razie nie mam czasu ale zainstaluję EOS Ut. na innym komputerze na którym prawie nic innego nie ma i zobaczymy jak będzie to działać.

GregorK - pracujesz na Mac czy PC ?
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#8
Pecet
______________
:twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości