4fun
#21
Tomku - dzięki Smile
Właśnie o tym myślałem.
Korzystałeś już z ich usług?
Odpowiedz
#22
(2018-03-03, 15:08:44)adalbert74 napisał(a): Tomku - dzięki Smile
Właśnie o tym myślałem.
Korzystałeś już z ich usług?

Nmzc Smile
Nie, nie korzystałem ale dorwałem ten link kiedyś na fejsie i ludzie wypowiadali się pozytywnie o nich....z tym że niezły kawałek prowizji podobno biorą ale sam jak mówię nie mam żadnych doświadczeń z nimi.
To nie tak że nie umiem,że nie pamiętam,że nie wiem...po prostu mi się kuźwa nie chce.
Odpowiedz
#23
Biorą 40% prowizji z odszkodowania, sporo. Jak zeszłym roku korzystałem z usług podobnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowania za zmieniony lot, to brali 25% prowizji (w pełni na to zasłużyli)Smile
Maciej
Odpowiedz
#24
(2018-03-03, 19:48:58)maccio napisał(a): Biorą 40% prowizji z odszkodowania,

dziwne, to mniej niż stoki Icon_cheesygrin
______________
:twisted:
Odpowiedz
#25
A wiecie może jak to jest ze zdjęciami kupionymi na stocku i wrzuconymi na FB? Czy nie ma dla kupujących ograniczeń - by nie udostępniać ich każdemu do pobrania?
Maciej
Odpowiedz
#26
Ciekawa opcja śledzenia swoich zdjęć w sieci:
https://imatag.com/en/for-photographers/

źródło informacji:
https://fotoblogia.pl/11622,imatag
Odpowiedz
#27
Ponawiam pytanie - wiecie może, czy zdjęcie kupione na stocku, nabywca może udostępniać na FB? Pomijam kwestie, że nie jest podpisany autor/stock, bo chyba nie musi, ale z FB każdy może pobrać takie zdjęcie... Mieliście takie sytuacje?
Maciej
Odpowiedz
#28
(2018-03-12, 11:58:03)maccio napisał(a): Ponawiam pytanie - wiecie może, czy zdjęcie kupione na stocku, nabywca może udostępniać na FB? Pomijam kwestie, że nie jest podpisany autor/stock, bo chyba nie musi, ale z FB każdy może pobrać takie zdjęcie... Mieliście takie sytuacje?

Coś na ten temat masz tu:
http://lookreatywni.pl/kategorie/prawo-a...-licencja/
w skrócie - nabywca ma prawo wstawić takie zdjęcie na FB, ale inne osoby nie mają prawa go pobrać i wstawić jako swoje (teoretycznie).
Odpowiedz
#29
Dzięki Wiskad. Może się Wam przyda:

Licencja standardowa Fotolii określa to w ten sposób:
3.3 Wykorzystanie w Mediach Społecznościowych. Nie mogą Państwo umieszczać Dzieła w Witrynach Mediów Społecznościowych (zdefiniowanych niżej), o ile Dzieło nie zostało określone jako „Dozwolone do Użytku w Mediach Społecznościowych”, w którym to przypadku w Dziele zamieszczono widoczną informację o prawach autorskich, a samo Dzieło nie przekracza naszych ograniczeń dotyczących rozmiaru („Dzieła Dozwolone do Użytku w Mediach Społecznościowych”): Mogą Państwo umieścić Dzieła Dozwolone do Użytku w Mediach Społecznościowych (oraz ich zmiany) bezpośrednio w Witrynach Mediów Społecznościowych lub wysłać je na takie strony, pod warunkiem że warunki użytkowania Witryn Mediów Społecznościowych nie zawierają żadnego zapisu, który przyznawałby komukolwiek wyłączne prawa lub prawa własności odnośnie takich Dzieł lub zmienionych Dzieł. „Witryna Mediów Społecznościowych” oznacza witrynę internetową lub aplikację, której głównym zadaniem jest ułatwianie społecznej interakcji jej użytkowników oraz umożliwianie użytkownikom dzielenia się treściami w związku z taką interakcją.
Maciej
Odpowiedz
#30
na ruskie "rapidsy" stocki nie mają siły.. nic nie zrobią, ale zdjęcia lecą tam całymi paczkami;
taka o DepositPhotos dostalam po 3 latach ciaglego zbywania od fotolii:

Natomiast główny temat, który Pani tutaj kilka lat temu poruszyła jest o tyle trudny, że ani Fotolia, ani Adobe nie pełni funkcji policji, ani żadnych organów ścigania. Możemy pomóc dostarczyć informacje, mamy przetrenowane procedury składania skarg i reklamacji, ale nie mamy narzędzi do nakazywania. Procedura DMCA to jest taka droga jaką należałoby podjąć w przypadku podejrzenia o korzystanie z pańskich prac bez odpowiednich licencji. Kilka serwisów, które Pani wskazuje udostępniają takie procedury i w takich sytuacjach należy z nich korzystać. Jeśli któryś z takich serwisów nie udostępnia takich rozwiązań naruszenia może Pani zgłosić zgodnie z pkt 17 naszych warunków użytkowania:

https://pl.fotolia.com/Info/Agreements/T...ditions#17.

lub korzystając z formularza skargi DMCA na stronach Adobe:

http://www.adobe.com/legal/dmca.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości