wyzwalanie błysku
#2
Cytat:Narazie jednak uważam, że wyzwalanie kablowe jest najmniej zawodne. Pozostaje wada niewygody i niebezpieczeństwa.

...acha... Badania naukowe dowodzą, że promieniowanie elektromagnetyczne powoduje ryzyko wystąpienia nowotworów trzykroć bardziej/więcej w grupie ryzyka niż poza nią.
...za to ludzie bez hobby/zainteresowań żyją krócej i częściej zapadają na depresje. Lepiej więc chyba być dewiantem fotograficznym Smile
SmileSmile
aby zminimalizować skutki promieniowania elektromagnetycznego powinieneś zaszyć się gdzieś głęboko w lesie... Icon_wink

generalnie wyzwalacze działają na falach radiowych, a tych pełno wokół nas (stacje radiowe, cb, krótkofalówki etc) - z tego co pamiętam w małych dawkach nie ma takich skutków o jakich piszesz Smile - takie objawy mogą mieć pracownicy obsługujący anteny radiowe itp...

Jestem pewien że rzeczy z Twojego otoczenia np monitor, pralka, zmywarka, komórka,WiFi - emitują sto razy więcej fal różnego typu, a przy okazji mocniejszych niż te z wyzwalaczy... które i tak tylko są wysyłane podczas robienia zdjęcia (ułamek sekundy).

dobra wracając do porównania. Cena wyzwalaczy nie wydaje się aż tak wysoka, biorąc pod uwagę szanse na potknięcie się o kabel, w wyniku którego Twój DSLR, z zapiętym drogim obiektywem przywali o beton. Prędzej czy później coś takiego raczej nastąpi, jak nie Ty to pewnie jakaś roztrzepana modelka się potknie w końcu przewracając albo lampę albo aparat, albo i to i to Icon_razz

Ja z moich tanich wyzwalaczy jestem w 100% zadowolony. Może ich skuteczność spadnie wraz z rozładowującymi się bateryjkami, ale wtedy kupię nowe. W moich wyzwalaczach 'chińczykach' coś takiego jak niewyzwolenie lampy zdarzy się średnio może raz na 300 strzałów... naprawdę jak robię zdjęcia w 'piwnicznym studio' mi to nie przeszkadza, bo zaraz po tym mogę jeszcze raz zrobić zdjęcie. Może gdybym był z nimi ustawiony w lesie czekając na przejeżdżający rower (np zjazd typu downhill) to mógłbym stracić to jedno jedyne zdjęcie [ale w tym przypadku skorzystanie z połączenia kablowego w 90% sytuacji odpada], niemniej szansa na to że akurat wtedy zdarzy się ten jeden niewyzwolony błysk jest nadal bardzo niska...

jakich wyzwalaczy używam? dokładnie takich:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vie...:IT&ih=007

(dodatkową sztukę kupiłem sobie tylko dlatego, aby dodatkowy wyzwalacz z zestawu połączyć z moim miernikiem światła)

Pozdrawiam,
Robert
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
wyzwalanie błysku - przez asmik - 2008-06-20, 16:52:02
RE: wyzwalanie błysku - przez robgr85 - 2008-06-20, 17:43:27
RE: wyzwalanie błysku - przez asmik - 2008-06-20, 18:33:51
RE: wyzwalanie błysku - przez robgr85 - 2008-06-20, 19:22:29
RE: wyzwalanie błysku - przez asmik - 2008-06-20, 19:47:38
RE: wyzwalanie błysku - przez fotek - 2008-06-20, 20:13:02
RE: wyzwalanie błysku - przez robgr85 - 2008-06-21, 00:48:07
RE: wyzwalanie błysku - przez fotek - 2008-06-21, 10:03:15
RE: wyzwalanie błysku - przez lukaszfus - 2008-06-25, 21:49:35
RE: wyzwalanie błysku - przez robgr85 - 2008-06-26, 14:47:54
RE: wyzwalanie błysku - przez hadrian - 2008-06-26, 17:15:43
RE: wyzwalanie błysku - przez robgr85 - 2008-07-22, 15:59:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości