Czy naszymi lustrzankami możemy legalnie kręcić filmy i sprzedawać?
#6
Łatwo olać ale to poważy problem a stock i tak nas nie ochroni w razie pozwu MPEG LA. W instrukcjach piszą, że filmy kręci się do użytku osobistego. Kodek H.264 w lustrzankach nie jest komercyjny i to wszystko psuje. Kodek h.264 jest opatentowany i wymaga jakiś opłat tantiem jeśli ktoś chce na internecie mieć korzyści z wideo. Jak to przeczytałem i instrukcje sprzętu wkurw.... się. Wydałem mnóstwo kasy na lustrzanki i nawet zwykła kamerę Sony za prawie 4000zł i też nagrywa w formacie AVCHD h.264. Na hu.. mi teraz ta kamera co mam kręcić ciotki imieniny? Kupiłem oprogramowanie który konwertuje pliki video w h.264.nawet najdroższy program Adobe Premiere czy Sony Vegas nie zwalania nas z opłat dodatkowych przy komercji. Miałem kupić jeszcze dodatkowe akcesoria mikrofony itd. Od niedawna zainteresowałem się filmowaniem i nigdy nie pomyślałbym, że sprzęt który kupuje nie jest pełni komercyjny tylko za pozwoleniem jakiś opłat w MPEG LA.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy naszymi lustrzankami możemy legalnie kręcić filmy i sprzedawać? - przez craft08 - 2014-07-04, 12:15:38

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zdjęcia i filmy Nasa w Fotolii? craft08 8 5 080 2017-01-12, 16:44:24
Ostatni post: craft08
  Photoshop używanie programu na stocki nie do kónca legalnie? uzytkownik 49 24 171 2015-05-23, 09:25:46
Ostatni post: uzytkownik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości