Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle
#4
Dzięki. Poczytałam trochę w tych tematach i wybór takiego rozwiązania z tymi lampami błyskowymi nie będzie chyba dobry.

Nie wiem dalej co wybrać. Czytałam sporo i myślałam jeszcze więcej ale dalej jestem w kropce.
Z tego co wychodzi jednak chyba oświetlenie wyzwalane z lamp chyba jednak nie będzie dobre przy fotografowaniu na białym tle, zwłaszcza z tak małym budżetem jak mój.

Rozważam teraz opcję taką aby kupić np. dwie świetlówki fotograficzne POWERLUX 5400K (35W lub 65 W) lub 3000K 85W - mają zwykły gwint E27 + do tego jakieś oprawki i parasolki z statywem. Są też takie zestawy typu:
-Statyw oświetleniowy 230 cm
-Oprawka pojedyncza do lamp błyskowych i parasolek fotograficznych.
-Żarówka światła stałego 400W 5400K E27
-Parasolka odbijająca srebrna 83cm
Cena takiego zestawu to ok. 130zł.
Co myślicie o takim zestawie?

Można też kupić wszystko osobna np. świetlówkę o innej mocy np. tą wspomnianą 3000K 85W (odpowiednik 600W).
Można też kupić taki zestaw z podwójnymi oprawkami i dwoma żarówka światła stałego 65/400W 5500K E27 razem wtedy jest 800W światła ciągłego stałego. Koszt takiego zestawu podwójnego czyli dwie oprawki i żarówki po 400W + statyw + srebrna parasolka to ok 180zł.
Co myślicie o takim zestawie do fotografowania na białym tle ? (namiot bezcieniowy, stół bezcieniowy, biały brystol itp., fotografowanie takich przedmiotów jak żywność, przedmioty gabarytowo nie duże itp)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle - przez Onaaa71 - 2013-03-01, 14:18:35

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki sprzęt do zdjęć na białym tle? hanuka 29 21 369 2011-02-26, 15:24:41
Ostatni post: yanuz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości