Canon 24-70 f/2.8 czy 24-105 f/4 do zdjęć stockowych?
#70
No to mam tą Sigmę. To pierwsza Sigma w moim życiu i od razu mega pozytywne zaskoczenie dot. AF. Działa Icon_cheesygrin  trafia i to bezproblemowo. Obrazek bajka - dużo detalu, ostry jak brzytwa, zero dystorsji - pod tym kątem jest perfect. Idealny do stocków. W sumie tak jak 3x tańszy C 50 1,4 Icon_biggrin  jednak bez jego mega dystorsji.

Ciągle jeszcze męczy mnie ten 24-70f4, chyba wypożyczę po niedzieli sprawdzony egzemplarz i zrobię test porównawczy z tą Sigmą na 50mm i f8 i wtedy zdecyduję ostatecznie co zostawić bo kusi jak cholera uniwersalność zooma a dodatkowo miałem wrażenie że ten 24-70f4 miał stosunkowo niewielki focus breathing, Sigma ma spory. Do tego waga zdecydowanie na plus 24-70f4, no i cena, Sigma jakieś 500zł droższa.

Dawno tak nie byłem niezdecydowany, miotam się niesamowicie ale to pewnie dlatego że stocki się kończą a ja robię zakupy Icon_cheesygrin

Aha, myślę też że nic by się nie stało gdyby Canon dawał do swoich obiektywów w przedziale cenowym <3k futerał który choć w części byłby tak dobry jak ten Sigmy, na prawdę w porównaniu z tymi workami Canona jest bajka.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Canon 24-70 f/2.8 czy 24-105 f/4 do zdjęć stockowych? - przez Tomek De - 2015-06-12, 20:09:46

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Icon_question Wasze ulubione obiektywy do zdjęć stockowych? Kromkovitz 19 15 344 2009-03-24, 13:14:08
Ostatni post: wime

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości