Rozliczenia podatkowe - stocki
Jedyne co udało mi się znaleźć to taka informacja,
http://www.eporady24.pl/sprzedaz_zdjec_p...6,597.html
Ale nie wyklarowało moich wątpliwości.
Odpowiedz
(2012-01-03, 14:07:58)fotek napisał(a): Może po prostu przeczytaj starsze posty w tym wątku, bo takich wypowiedzi było juz kilka/kilkanaście. Zobacz choćby na 40 stronie

Dodam jeszcze, że Twoje pytanie o wydanie pieniedzy z PayPal na zakupy sugerowało, że chcesz pooszukiwać.

Nie koniecznie. Chce wiedzieć ile zostawić sobie podatek, aby nie wydać wszystkiego. Kurcze po prostu nie chce mieć z tego powodu problemów i szukam dobrego rozwiązania.
Odpowiedz
Wg polskiego prawa bankowego PayPal jest bankiem. Dlatego obowiązek opodatkowania powstaje w momencie przelewania pieniędzy na PayPal.

Jeśli chodzi o samego Paypala, to czym więcej się tam otrzymuje pieniędzy, tym więcej danych wymagają w celu weryfikacji. Ja już im wysyłałem nawet dwa imienne rachunki za media i od tego czasu więcej danych nie chcą.

A jeśli chodzi o rozliczenia z podatku, to od 3 lat wpisuję sumę rocznych przelewów ze stocków na Paypala w kolumnę "inne źródła" formularza pit-37. I stosuję 50% kosztów uzyskania.
Odpowiedz
dzięki, będę tak próbował się rozliczyć.

PS. Ale czy dołączasz do tego PIT-u załącznik w postaci wyciągu bankowego z PayPala?
Odpowiedz
(2012-01-03, 14:55:14)SHaiith napisał(a): PS. Ale czy dołączasz do tego PIT-u załącznik w postaci wyciągu bankowego z PayPala?

Ale po co? Nie ma takiego obowiązku

Odpowiedz
ok, wszystko prawie już wiem. A jaką wpisać kwotę, tzn na PayPalu mam kwotę w $, po jakim kursie wpisać w PIT-a, bo kasa przelewana była w różnym czasie. Ciężko teraz stwierdzić kiedy jakie wpłaty miały jaki kurs. Skąd wziąć wartość przewalutowania?
Odpowiedz
Wpisujesz w PLN. Kurs wg Tabeli A NBP z dnia następnego po wpływie z Paypala.
Podatek powinieneś odprowadzić do 20-ego następnego miesiąca.
To wszystko już tutaj było, tylko powielamy starsze posty.
Odpowiedz
Wchodzisz w historię drukujesz w exelu operacje za ostatni rok i masz czarno na białym kiedy przychodziły przelewy i z tego dnia szukasz kursu NBP jaki obowiązywał np. w money.pl. Coprawda mój księgowy twierdzi, że powinno się brać kurs z dnia przewalutowania a nie dnia wpływu, ale to zależy od interpretacji miejscowego US. Niby żyjemy w jednym państwie, ale skarbówka skarbówce nie równa i wymyslają swoje przepisy.
Odpowiedz
znalazłem coś takiego:
Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.

http://www.pit.pl/jak_przeliczyc_na_pln_..._10431.php
Odpowiedz
(2012-01-03, 18:53:02)wawritto napisał(a): Wpisujesz w PLN. Kurs wg Tabeli A NBP z dnia następnego po wpływie z Paypala.
Podatek powinieneś odprowadzić do 20-ego następnego miesiąca.
To wszystko już tutaj było, tylko powielamy starsze posty.

A to czasem nie dotyczy tylko jak masz DG. Przecież ja szary obywatel, Płatnik Indywidualny rozliczam się rocznie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 8 987 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości