Ściana płaczu Shutterstock
a jak na dzień dzisiejszy przedstawiają się u Was % udziału agencji w całkowitych przychodach po kilku już miesiącach nowego roku? U mnie cały czas AS goni Shutterstock po tych zmianach z czerwca zeszłego roku i tak mniej więcej 1. 50% Shutterstock 2.40% AS i 3.DP+123RF+BS 10%, zastanawiam się w którym miejscu i ile % zajmowałby IS gdybym na chwilę obecną miał u nich porftolio. Smile Czy to zmniejszenie stawek z 38c do 10c na Shutterstock wzmożyło w jakiś zauważalny sposób sprzedaż na IS? (może umocnili swoją pozycję poprzez odchodzących i usuwających dużych graczy na Shutterstock wkurzonych obniżką?)
Odpowiedz
U mnie AS już wyprzedził Shutterstock na początku 2020. Jest to głównie zasługa wzrostu zarobków na AS. Shutterstock mimo czerwcowych zmian zarabia cały czas tyle samo. Różnicy w zarobkach na IS nie widzę po czerwcowych zmianach na SS. A procentowo za pierwsze 3 miesiące 2021 wygląda to tak:
1. Adobe Stock 39%
2. Shutterstock 27%
3. iStockphoto 22%
4. Canva 4,2%
5. DepositPhotos DT, BS = 3,8%
6. 123RF - 3,4%
Odpowiedz
(2021-04-29, 13:19:56)szakalikus napisał(a): a jak na dzień dzisiejszy przedstawiają się u Was % udziału agencji w całkowitych przychodach po kilku już miesiącach nowego roku? U mnie cały czas AS goni Shutterstock po tych zmianach z czerwca zeszłego roku i tak mniej więcej 1. 50% Shutterstock 2.40% AS i 3.DP+123RF+BS 10%, zastanawiam się w którym miejscu i ile % zajmowałby IS gdybym na chwilę obecną miał u nich porftolio. Smile Czy to zmniejszenie stawek z 38c do 10c na Shutterstock wzmożyło w jakiś zauważalny sposób sprzedaż na IS? (może umocnili swoją pozycję poprzez odchodzących i usuwających dużych graczy na Shutterstock wkurzonych obniżką?)

U mnie AS stanowiło 25-30% przychodu SS, po czerwcowych zmianach mam tylko jakieś 30% spadku na Shutterstock w związku z tym AS ma teraz mniej więcej 50% Shutterstock ale przychody na AS jakoś nie wzrosły. Reszta stoków to nadal śmieci.
______________
:twisted:
Odpowiedz
U mnie AS 30% przy pf 50%. Patrząc na tegoroczne wrzuty, to AS 130%
Odpowiedz
Po nowych stawkach Shutterstock spadł na drugie miejsce ustępując AS. Generalnie wszystkie stoki w dół, tylko AS jakoś się trzyma mniej więcej na tym samym poziomie. Największy spadek chyba mam na 123rf -60%.
AdobeStock = 37%
Shutterstock = 24%
Getty = 15%
123rf = 5,8%
Pond5 = 6%
DepositPhotos = 3,3%
DT = 2,7%
Odpowiedz
Tak ni z "gruchy" ni z "pietruchy".
Moje portfolio to od 1500 do 2400 fotek (ciągle doładowuję) Smile
Przeliczyłem ile bym miał kasy w kwietniu gdybym miał tych fotek X 10, sprzedających się tak ja te, które mam teraz.
I się normalnie rozmarzyłem.......
Ale podobno to tak nie działa.
Choć u mnie na razie działa Smile
Odpowiedz
W pewnym momencie pojawia sie szklany sufit finansowy ktory ciezko przekroczyc mimo doladowywania do pieca
Odpowiedz
U mnie na AS działa, na Shutterstock nie działa.
Odpowiedz
Miałem tak samo! że sobie fantazjowałem mnożąc obie strony równania portfolio=zarobki Icon_cheesygrin pisałem gdzieś o tym na forum, że zaczynając przygodę na samym Shutterstock po wrzuceniu 1000 zdjęć i sprzedaży na poziomie 100$/msc, myślałem, że będzie szło proporcjonalnie i przy 15 000 które mam teraz będzie 1500$ Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Nie dość, że portfolio urosło, poziom zdjęć się podniósł, keywordowanie i tytułowanie dużo dokładniejsze i obfitsze to do 1500$/msc całkiem mi daleko (jakieś 3-4x) Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin żałuję tylko, że nie zacząłem od razu wszystkich agencji uploadować. Przez pierwsze lata samo SS, potem dorzuciłem AS, kolejny rok czy dwa później 123RF, a teraz w akcje desperacji i z nadmiaru wolnego czasu przez rozwalony sezon weselny zacząłem już nawet na jakieś DepositPhotos BS i od wczoraj wrzucam na IS Icon_cheesygrin Gdyby to wszystko odpalić na starcie zapewne nieco lepiej całkowite przychody by teraz wyglądały, no ale.... lepiej późno niż wcale jak to mówią Smile
Odpowiedz
(2021-04-30, 02:02:11)StaryNovy napisał(a): Tak ni z "gruchy" ni z "pietruchy".
Moje portfolio to od 1500 do 2400 fotek (ciągle doładowuję) Smile
Przeliczyłem ile bym miał kasy w kwietniu gdybym miał tych fotek X 10, sprzedających się tak ja te, które mam teraz.
I się normalnie rozmarzyłem.......
Ale podobno to tak nie działa.
Choć u mnie na razie działa Smile

Działa i nie działa. Tutaj nie chodzi o liczby, ale o procentowy wzrost portfolio. Jak rok rok do roku ładujesz 30-50% więcej niż masz to masz wzrost kasy. Potem to musisz wrzucać nowy materiał tylko aby utrzymać sprzedaż na poziomie na jakim jesteś. U mnie wzrost portfolio tok do roku to 5000 zdjęć i 1500 filmów. Dlatego ja nie zarabiam więcej na zdjęciach tylko mniej bo wzrost portfolio u mnie to 10% w przypadku zdjęć i 50-60% w przypadku filmów. Dllatego teraz widzę tylko szansę na filmach, szkoda, ze tak późno się z tym obudziłem. Bo jeszcze 3 lata temu na filmach zarabiało się niezłe kokosy teraz jak widzę na Shutterku $0.86 to ręce opadają i traci się chęć do pracy. Ale i ten wzrost zarobku na filmach także się skończy. Najlepiej mieć w portfolio wiele różnych dziedzin: widoczki, modeli, jedzenie, martwą naturę, jakieś koncepty, ilustracje, filmy i bóg wie co jeszcze aby wyżyć z tego.

(2021-04-30, 09:24:06)szakalikus napisał(a): Miałem tak samo! że sobie fantazjowałem mnożąc obie strony równania portfolio=zarobki Icon_cheesygrin pisałem gdzieś o tym na forum, że zaczynając przygodę na samym Shutterstock po wrzuceniu 1000 zdjęć i sprzedaży na poziomie 100$/msc, myślałem, że będzie szło proporcjonalnie i przy 15 000 które mam teraz będzie 1500$ Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Nie dość, że portfolio urosło, poziom zdjęć się podniósł, keywordowanie i tytułowanie dużo dokładniejsze i obfitsze to do 1500$/msc całkiem mi daleko (jakieś 3-4x) Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin żałuję tylko, że nie zacząłem od razu wszystkich agencji uploadować. Przez pierwsze lata samo SS, potem dorzuciłem AS, kolejny rok czy dwa później 123RF, a teraz w akcje desperacji i z nadmiaru wolnego czasu przez rozwalony sezon weselny zacząłem już nawet na jakieś DepositPhotos BS i od wczoraj wrzucam na IS Icon_cheesygrin Gdyby to wszystko odpalić na starcie zapewne nieco lepiej całkowite przychody by teraz wyglądały, no ale.... lepiej późno niż wcale jak to mówią Smile

Właśnie co za agencje polecacie, na jakie wrzucacie zdjęcia a na jakie filmy? Niech każdy napiszę, zobaczymy czy ktoś wrzuca gdzieś gdzie nie ma sensu, a może ktoś jakiś stock pominął, lub nie poleca wrzucanie swojego materiału. Zacznę od siebie.


Aktualnie wrzucam:
Adobe Stock    = image/ footage
Shuttertock     = image/ footage
Getty               = image/ footage
123rf               = image/ (jak była kiedyś możliwość to wrzucałem footage)
Deposit            = image/ footage
Dreamstime     = image/ footage
Pond5              = image/ footage
Alamy               = image

Mam portfolio zdjęć ale nie wrzucam:
Stockfood
CanStockPhoto
BigStock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 88 gości