Ściana płaczu Shutterstock
(2020-06-05, 23:06:36)szakalikus napisał(a):  osobiście nie wierzę w żadne bojkoty i rewolucje, 

Nie, nie zrobia nam eldorado, ale ch..e zauważyli opór. Przykład : przed chwilą łyknęli mi kilka wektorów w 5 minut (!), chociaż mam wyłączoną sprzedaż portfolio.

ha, w dwie minuty łyknęli foty odrzucone w zeszłym tygodniu. Desperacko chcą pchnąć zegarek do przodu. Gdybyś choć przez trzy dni nie liczył słupków miedziaków, może było by jednak lepiej?
Odpowiedz
Protestowanie jest fajne. Jeszcze fajniejsze, jesli ma sens. Wczoraj miałem srednią z subów 0,17. Level5, czyli Shutterstock sprzedawał srednio za 0,50$. Z czego mają mi wypłacić 0,38$? To zupełnie nierealne. Obawiam się, że wirus całkowicie wywrócił strukture sprzedazy i po prostu nie ma z czego płacić tych 0,38. Ale oczywiście nie zmienia to faktu, że protestowanie jest fajne.

Licząc dokładnie, to zarabiją jeszcze kilka centów mniej, bo moje dyszki, to wiecej niż 35%.
Odpowiedz
(2020-06-06, 07:54:14)fret napisał(a): Protestowanie jest fajne. Jeszcze fajniejsze, jesli ma sens. Wczoraj miałem srednią z subów 0,17. Level5, czyli Shutterstock sprzedawał srednio za 0,50$. Z czego mają mi wypłacić 0,38$? To zupełnie nierealne. Obawiam się, że wirus całkowicie wywrócił strukture sprzedazy i po prostu nie ma z czego płacić tych 0,38. Ale oczywiście nie zmienia to faktu, że protestowanie jest fajne.

Licząc dokładnie, to zarabiją jeszcze kilka centów mniej, bo moje dyszki, to wiecej niż 35%.

Uff to się nareszcie wszystko wyjaśniło!!!

Jeśli Shutter ledwie zipie przy 0,17 to wyobrażacie sobie jaka panika musi panować w szefostwie jak wypłacają Szakalikusowi 70$ za pianę z na patelni????
Chodzą po firmie z kapeluszem i robią zrzutę na tę wypłatę!
Wzruszyłem się tą interpretacją!
Pozostałe stocki muszą być ciężko zadłużone!
Może łatwiejsza będzie akcja #saveshutterstock?
Zamiast wyłączenia portfolio na weekend zaproponować Shutterowi, że chcemy stałą stabilną kwotę za każdą fotkę 0,02$ będzie to wyraz naszej troski o ich zarobki?
Odpowiedz
Jak ma być stabilnie, to płaćmy dolara za każdy upload.

Niestety, świst bata w powietrzu i od razu widać kto jest kim. Jedni gadają i biadolą, inni próbują robić jakieś tam głupoty, a jeszcze inni tylko zgarniają cenciaki. Taka mała karykaturka większego świata.
Odpowiedz
(2020-06-06, 09:07:11)StaryNovy napisał(a): ...

Jeśli Shutter ledwie zipie przy 0,17 to wyobrażacie sobie jaka panika musi panować w szefostwie jak wypłacają Szakalikusowi 70$ za pianę z na patelni????
...

Jesteś mistrzem wypisywania bzdur. Za pianę wzięli ponad 233$ (jesli to lev 4) i mają z czego wypłacić 70.
Odpowiedz
(2020-06-06, 09:57:09)fret napisał(a): Jesteś mistrzem wypisywania bzdur. Za pianę wzięli ponad 233$ (jesli to lev 4) i mają z czego wypłacić 70.

Brawo!
Prawie już rozumiesz!
Ale dla pewności:
Może dzięki temu są w stanie zapłacić ci za twój wektor te 0,17$?
Odpowiedz
(2020-06-06, 07:54:14)fret napisał(a): Protestowanie jest fajne. Jeszcze fajniejsze, jesli ma sens. Wczoraj miałem srednią z subów 0,17. Level5, czyli Shutterstock sprzedawał srednio za 0,50$. Z czego mają mi wypłacić 0,38$? To zupełnie nierealne. Obawiam się, że wirus całkowicie wywrócił strukture sprzedazy i po prostu nie ma z czego płacić tych 0,38. Ale oczywiście nie zmienia to faktu, że protestowanie jest fajne.

Licząc dokładnie, to zarabiją jeszcze kilka centów mniej, bo moje dyszki, to wiecej niż 35%.

Potrafisz podnieść ciśnienie z rana lepiej niż mocna kawa.
Odpowiedz
Czuję się jakbym dopiero zaczynała na Shutterstock ... mizerne pieniądze znikome pobrania ..tylko PF wielokrotnie większy ..masakra Icon_sad Icon_sad Icon_sad
Odpowiedz
(2020-06-06, 22:29:05)oxygenka napisał(a): Czuję się jakbym dopiero zaczynała na Shutterstock ... mizerne pieniądze znikome pobrania ..tylko PF wielokrotnie większy ..masakra Icon_sad Icon_sad Icon_sad

mam dokładnie tak samo, niedawno nawet zastanawiałem się czy nie dać stockom jeszcze jednej szansy i spróbować raz jeszcze z dużo większym zaangażowaniem - bo jakiś czas temu odpuściłem sobie regularny upload i wrzucałem tylko coś okazyjnie - ale ta sytuacja raczej skutecznie mnie wyleczyła z tego pomysłu, u mnie aktualnie nie dość że mało DL , to jeszcze każdy w innej cenie 0,10, 0,15, 0,16, 0,20 .... cholera wie od czego zależą te ceny ale ogólnie rzecz biorąc bida z nędzą

ja pf nie wyłączam, uzbierałem tam przez te wszystkie lata trochę tego materiału to niech sobie wisi, zawsze jakaś kasa z tego wpadnie ale żeby jakoś się w to angażować, inwestować ... nie miałbym dziś już serca do tego, zwłaszcza że jak już pisałem moim zdaniem to tylko kwestia czasu jak inni pójdą podobnym śladem - bo niby dlaczego będą mieli dzielić się hojniej z dostawcami skoro - jak pewnie przykład shuttera pokaże (bo istocka pokazał) - pojęczą, pokwiczą ale wszystko wróci do normy - będą więc i inni dociskać pasa coraz bardziej - jestem tego pewny

kiedyś myślałem że stocki to taki fajny temat - że potem może być z tego niezła emeryturka, taki samograj jak już przez te wszystkie lata nazbieram setki tysięcy zdjęć, to potem przecież można odcinać od tego kupony. niestety myliłem się
Odpowiedz
Nie będę narzekał, od kilku miesięcy nie wrzucałem niczego.
Sam sobie jestem winien.
Jadę na tym co uzbierałem w poprzednich latach(portfolio).
Popatrzcie na dostawców z Rosji i Ukrainy dla których 0,1$ to nadal dużo kasy.
A jest ich na Shutterstock naprawdę dużo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 86 gości