Podatek z shutterstock za 2017 r - Prosty rozrachunek
#17
(2018-04-22, 08:19:22)blas napisał(a): Ile zapłaciłeś w USA masz bardzo dokładnie napisane na druku 1048(o ile dobrze pamiętam), który dostajesz na koniec roku z każdego stoka z USA.

Poczytałem i nie wiem do końca, czy to co napisałeś jest takie proste "I tak właśnie odnośnie USA, ma zastosowanie - odliczenie proporcjonalne + PIT/O do ulgi abolicyjnej"

Jeśli ktoś zarabia TYLKO na shutterstoku, to gdzie tu jest dochód uzyskany w PL?, jak to jest określone w:
"Metoda wyłączenia z progresją: Zastosowanie  tej  metody  oznacza,  że  w  Polsce  zwalnia  się  z  opodatkowania  dochód  osiągnięty w drugim państwie, jednak ma on wpływ na ustalenie stopy procentowej, według której należy obliczyć należny podatek od dochodu osiągniętego w Polsce."

zarobiłeś na Shutterstock $1000, z tego $500 w USA. W USA zapłaciłeś $50 podatku(10%). W Polsce już zapłaciłeś(np kwartalnie) 19% od $1000(podwójne opodatkowanie). I teraz w zeznaniu rocznym(czy za 4K) powinno się zapłacić podatek pomniejszony o ten zapłacony w USA(albo zwrot).
A z tego dokumentu to nie wynika. Liczy się proporcjonalnie dochód uzyskany w PL vs za granicą. Z definicji dochodu chyba cały ten dochód jest uzyskany w PL, tylko dodatkowo podatek zapłacony w USA.

Ktoś to faktycznie rozliczał i WIE jak?


blas, dzięki za odpowiedź.
Co do druku 1042-S, to nie wiem jak Wy ale ja na razie otrzymałem tylko dwa druki, z Despositphotos i Dreamstime...
Druga sprawa, że na tych drukach jest tylko napisane, że jest zapłacone 10% ale nie widzę nigdy w żadnej rubryce od jakiej sumy i ile zostało zapłacone dolarów.
Jak jest inaczej u Was, to proszę napiszcie w którym miejscu znaleźć te liczby. Bez tych licz ciężko cokolwiek odliczyć, ponieważ w metodzie proporcjonalnej trzeba wykazać ile zapłaciliśmy podatku.

Co do odliczeń to chyba rozumiem co masz na myśli, tzn jak należy traktować dochody z stoków, po za tymi z USA? (ale zarobionymi przez Shutterstock)?
Rzeczywiście jest to skomplikowane w tym momencie, bo w sumie nasze wszystkie dochody np. z Shutterstocka należałoby traktować jako dochody z USA. Jak dobrze rozumiem to tylko płacimy w USA podatek od tych sprzedanych zdjęć z samych Stanów? A co z resztą w takim razie?

Moim zdaniem kluczową sprawą jest to czy dochody z Stocków są dochodami wyłącznie zagranicznymi. Tzn, Sprzedajemy przez Shutterstock i całość to dochód z USA. No ale wtedy to też nie będzie się zgadzało do tego, że w USA płacimy tylko od sprzedaży z samych USA.
No ciężki temat do zgryzienia.
Czyli tak naprawdę powinno się całość dochodów z USA (Shutterstock) wpisać w druk ZG i to wszystko?  Nie powinniśmy zamieszczać żadnych kwot odnośnie tych 10% które zapłaciliśmy w USA?

Reasumując,  bierzemy wszystkie dochody z Shutterstocka, następnie odliczamy w PIT 50% koszty uzyskania przychodów i od kwoty która wyjdzie płacimy podatek?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podatek z shutterstock za 2017 r - Prosty rozrachunek - przez Userr1 - 2018-04-22, 10:40:09

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tax form 2017 pytanie nwegrzyk1985 5 3 225 2018-04-05, 20:57:08
Ostatni post: raagoon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości