Podatek z shutterstock za 2017 r - Prosty rozrachunek
#1
Witajcie, mam pytanie. Wszędzie już szukałem informacji odnośnie rozliczenia i dotąd znalaazłem tylko luźne ogólniki.
Nie ma nigdzie prostego schematu/potwierdzenia jak rozliczyć przychód z Shutterstocka.

Przyjmijmy prosty rozrachunek.

w 2017r konto na shutterstocku zarobiło $1000. Co daje w przeliczeniu 3500 PLN

I teraz co? Wg mnie powinienem wpisać w PIT 37 w rubryce "prawa autorskie i inne prawa o których mowa" z 50% kosztów uzyskania przychodu . Przynajmniej tak mi sie wydaje bo wszelkie realizacje foto/video tak rozliczam...

Pytanie na jakiej podstawie miałbym w PIT tak wpisać ? Z shutterstocka od 5 lat nie otrzymałem zadnego pita itp. (od roku mam przychód bo się tym bliżej zająłem) Na stronie też nic nie ma do zgrania... Niczego też nie wypełniałem w TAX CENTER.

Cytat:Your tax profile
For U.S. tax purposes, are you a U.S. person?*: No
Are you contributing to Shutter stock as an individual or as a business?: Individual

Czy powinienem samemu wpisać owe 3500 zł ?
Jeśli tak to po jakim kursie ? średnia z 2017r ? z ostatniego dnia z 2017r ? z dzisiejszego średniego kursu ? (USD/PLN)
Czy po prostu olać temat... jak to mówią nie ruszać g.... póki nie śmierdzi.

Bardzo proszę o wszelkie porady i niech to też będzie ewentualna podpowiedź dla innych.
Pozdrawiam

[Obrazek: ahaktkqTURBXy9mNDg2NzUxZTJiM2QxYjFiYTZiM...QIAzQPAwsM]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Podatek z shutterstock za 2017 r - Prosty rozrachunek - przez fajnyfotograf - 2018-04-03, 09:45:46

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tax form 2017 pytanie nwegrzyk1985 5 3 167 2018-04-05, 20:57:08
Ostatni post: raagoon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości