Zalety rejestracji działalności gospodarczej
#11
(2018-01-19, 17:12:49)hmc napisał(a): Dobrze zrozumiałem? Jeżeli stoki to jedyny źródło zarobków, to można nie prowadzić działalności?

Nic takiego nie napisałem. To czy coś jest działanoscia gospodarczą, czy nie jest, nie zalezy od tego, czy to jedyny sposób zarobkowania.
Parę lat temu były bodajże 2 interpretacje Izb Skarbowych, ze to jest DG, ale... tam było w zapytaniu "sprzedaż zdjęć", a my tak naprawdę sprzedajemy licencję. Po drugie... później pojawiiły się artykuły (chyba tez interpretacje), ze to jednak nie jest DG.
Nie drążyłem tematu, bo nie miałem takiej potrzeby, więc nie traktuj tego co piszę jako wykładnie prawa podatkowego

(2018-01-19, 17:30:45)Edge napisał(a): Innym totalnie chorym przepisem jest konieczność płacenia kilku składek na ubezpieczenie zdrowotne - np. jeśli ma się etat i dodatkowo własną DG.

Nie jest tak źle... składki opłacasz tylko z jednego tytułu. Odstepstwem jest jedynie ubezpieczenie zdrowotne, które w większosci i tak potem odliczasz od podatku dochodowego (płacisz 9% podstawy wymiaru, odliczasz 7.5% ... o ile sie nic ostatnio nie zmieniło)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zalety rejestracji działalności gospodarczej - przez fotek - 2018-01-19, 19:36:17

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana jednosobowej działalności gospodarczej na spółkę arturm 6 3 711 2018-11-13, 21:24:58
Ostatni post: arturm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości