Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle
#27
Cytat:Ja miałem identyczny zestaw na początku (z tym że namiot większy bo bok 80cm) i tak jak już wcześniej mówiłem namiot jest nieporęczny wg mnie i nie ma mowy o zdjęciach na wybielonym tle, bo tego światła jest po prostu dużo za mało (tym bardziej że światło z tych świetlówek nie jest skupione w kierunku namiotu tylko większość z niego idzie w kosmos no chyba że zmontujesz jakieś prowizoryczne czasze czy coś).
A masz może jakieś zdjęcia wykonane z pomocą takiego namiotu bezcieniowego?

W ogóle może ktoś Z Państwa ma takie zdjęcia lub wie gdzie można znaleźć takie sample zrobione przy użyciu namiotu bezcieniowego?
Z chęcią bym zobaczyła jakie zdjęcia wychodzą z takiego namiotu bezcieniowego z światłem o takiej mocy lub podobnym.


Cytat:Zastanów się jeszcze nad żarówkami błyskowymi bo to też zawsze jakaś opcja (koszt ok 75zł za 68ws), problem tylko jest taki że nie będziesz miała światła pilotującego więc nie będziesz mogła ocenić rozkładu cieni przed błyśnięciem.

Ale takie żarówki błyskowe do namiotu bezcieniowego?"

Cytat:a ja powiem Ci tak, że możesz jeszcze spróbować fotki stockowe robić bez białego tła
krajobrazy, jakieś tekstury, fajne kompozycje tematyczne na ciekawym tle oprócz białego
Wiem, wiem, będę w tym temacie też działać, czekam na wiosnę/lato.

Cytat: Po co się upierać przy namiocie? Jest aparat to wymyślić prostą zimową koncepcje i zrealizować. Można w domciu jeśli nie chce się marznąć przy świetle domowym ze statywu popstrykać coś ciekawego. Szkoda energii na wałkowanie tematu lepiej wykonać kilka zdjęć i wysłać.
Przy namiocie jak przy namiocie ale te białe tło.
Przeglądając zdjęcia na stockach, przy wyszukiwanych różnych tematach to właśnie zdjęcia ana białym tle mają znaczącą popularność.

Cytat:też się w sumie zastanawiam, co się tak uparłaś na te namioty i białe tło. Zacznij od prostszych rzeczy, typu krajobraz, jakieś wiosenne kwiaty, upieczone ciasto, czy niedzielny obiad,
Na białe tło się uparłam, bo mam wiele fajnych pomysłów na zdjęcia, wiele przedmiotów. No i jakby nie patrzeć to włąsnie białe tło jest jedną z głównych gałęzi stocków, takie przynajmniej mi się nasówa spostrzeżenie przeglądając stocki.

Cytat:jak masz młodszą siostrę czy brata w rodzinie, to masz "skarb", o ile zechcą Ci pozować.... Wrzuć już startowe fotki, niech czekają na akceptację a białe tło i namiot zostaw sobie na "deser"..
A tak na marginesie stare dechy z sękami są dziś bardziej popularne niż białe tło....

Natomiast co do pozerów z rodziny, to mam chrześnice ma obecnie 17 lat. Powiedzcie mi proszę czy np. jakby chciała mi pozować do zdjęć na stocki to muszę mieć jej zgodę czy jej mamy?

Co do zdjęć na białym tle to pytał ktoś wcześniej mnie czym dla mnie jest białe tło?
Dla mnie kolorem białym jest odczyt z programu graficznego i wartość dla koloru białego R=255 G=255 B=255 SIEĆ: #FFFFFF. dla mnie to jest kolor biały i taki właśnie chciałabym uzyskać robiąc zdjęcia. No nawet jak wartości będą trochę poniżej 255 to też ok, bo zawsze można to podciągnąć w programie graficznym.
No,a dla przykładu weźmy te moje zdjęcie nożyczek http://imageshack.us/a/img833/6144/38191088.jpg wartości RGB wahają się ok. 200. - tragedia!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle - przez Onaaa71 - 2013-03-15, 20:46:10

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki sprzęt do zdjęć na białym tle? hanuka 29 21 365 2011-02-26, 15:24:41
Ostatni post: yanuz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości