Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle
#22
Wiem, wiem muszę tą książkę zakupić.
Jest chyba naprawdę warta zakupu bo bardzo dużo osób mi ją poleca Smile

Cały czas się zastanawiam jednak co kupić.
Koleżanka mi podpowiedziała (nie wiem czy słusznie) abym sobie kupiła taki o to zestaw ->

http://allegro.pl/zestaw-bezcieniowy-2x4...33075.html

plus dokupić jeszcze jedną żarówkę 85W = 400W oraz oprawkę do tej żarówki.
Cena za całość by była ok. 300zł i miałabym razem:
-namiot bezcieniowy 60cm
-2 statywy 72 - 230 cm
-3 żarówki 85W = 400W 5500K
-3 oprawki z włącznikiem
Powiedziała, że taki zestaw mnie w pełni zadowoli i zdjęcia będą mi wychodzić bez cieni i na białym tle.
Aha powiedziała, że ta trzecia żarówka i oprawka dodatkowo dokupiona do zestawu to będzie nią można świecić od tyłu namiotu lub od spodu (stawiając namiot na czymś)
Powiedziała, że to lepsze w moim wypadku rozwiązanie, bo miałam ogólnie kupić lampę błyskową 100ws lub 200ws ale jej koszt ok ok. 340zł za samą lampę, a gdzie jeszcze statywy, parasolki, softboxy... Przyznam, że o ile koleżanka ma rację i mówi, że taki zestaw by mi wystarczył to wychodzi dużo taniej, no i mam namiot. Nie skłamie Was jak pwoiem, że "dziana" nie jestem i liczy się dla mnie każdy grosz.
Ogólnie mówiła, że przeglądała na Allegro i jak liczyła to ten zestaw akurat się opłaca kupić za tą cenę.
Chciałabym Was poprosić o Waszą opinię na ten temat?
Może ktoś ma podobny zestaw i mógłby się pochwalić swoimi zdjęciami?
Na początku chciałam sama zrobić namiot ale nie wiem jaki materiał by zastosować? Druga sprawa to jak mi mówiła to, że nawet jak kupię wszystko osobno bez tego namiotu to wyjdzie tyle samo z namiotem.

Mówi, że powinnam być z niego zadowolona
Od razu też napiszę, że koleżanka nie jest jakąś profesjonalistką dlatego chcę skonfrontować jej opinie z Waszymi, bo wiem, że się znacie na fotografii,a już zwłaszcza, że zdjęcia jakie chcę robić mają być docelowo na stocki.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle - przez Onaaa71 - 2013-03-13, 14:13:14

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki sprzęt do zdjęć na białym tle? hanuka 29 21 365 2011-02-26, 15:24:41
Ostatni post: yanuz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości