Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle
#21
No ale przecież w poprawnym WB chodzi o to żeby zdjęcia nie miały żółtego czy innego zafarbu a nie o to żeby były na białym tle (żeby tło było przepalone). Białe tło to kwestia odpowiedniego oświetlenia samego tła tak żeby je przepalić jednocześnie nie przesadzając z oświetleniem idącym na przedmioty. Kolor szary to przecież poprawny WB bo nie ma zafarbu żadnego innego koloru. Patrząc na zdjęcia, wg mnie Wb jest ustawiony dobrze, kwestia tylko ładnego przepalenia tła a do tego najlepiej nadaje się stół bezcieniowy gdzie za przepalenie odpowiada jedna lampa, którą ustawia się pod stołem lub kawałek za żeby przepalić jeszcze tło za przedmiotem. Ja to może polecę Ci zakup książki "Światło w fotografii: Magia i Nauka" i tam masz mnóstwo informacji o samym świetle z technicznego punktu widzenia, o odbiciach, schematy ustawiania oświetlenia itd. Dla osoby początkującej to Biblia wiedzy. Moje pierwsze zdjęcia na białym tle wyglądały tak jak Twoje i po prostu potem w programie graficznym wyciągałem tą biel do całkowitego prześwietlenia bo również nie miałem odpowiednich lamp. Nie wiem też jak obrabiasz zdjęcia bo może podnosisz w programie graficznym ogólną ekspozycję zamiast tylko wyciągać najjaśniejsze światła.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobór oświetlenia głównie pod zdjęcia na białym tle - przez alzajac - 2013-03-11, 13:22:17

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki sprzęt do zdjęć na białym tle? hanuka 29 21 207 2011-02-26, 15:24:41
Ostatni post: yanuz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości