2011-10-04, 19:34:44
(2011-10-04, 01:26:02)kalina napisał(a): @Tomek De - w którymś z wątków pisałeś zdaje się, że się go pozbywasz. Możesz napisać dlaczego?
Ten zoom dawał mi wygodę w pracy w studio z ludźmi - jedno szkło, fajny zakres, dobra optyka - waga i gabaryty porażka, nie jestem ułomkiem ale po kilku godzinach czułem dyskomfort związany z trzymaniem aparatu z tym klocem. Sprzedałem bo niekoniecznie już potrzebowałem tej wygody (zoom) a potrzebowałem kasy - zmieniałem puszkę, dodatkowo trafiłem na taki okres że używany sprzedałem chyba nieco nawet drożej niż kupiłem nowy.
Na 40D kiedyś porównywałem go sobie do 100macro i 50 1.8 (albo 1.4 - nie pamiętam) i ten zoom wydawał mi się najlepszy optycznie. Dziś na 5DmkII w/w stałki w 100% zaspokajają moje studyjne potrzeby - ale ciekawy jestem jak obrazowałby z 5-tką ten zoom - ja niestety nie zdążyłem tego sprawdzić - a byłoby to ciekawe bo np. te stałki dają zupełnie innej jakości obrazek niż z 40D - takie jest moje zdanie, skok jakościowy był dla mnie ogromny.
Z widocznych wad 24-70 wymieniłbym: wagę i gabaryty oraz aberacje - głównie przy białym tle - ale nie wiem czy np. z 5D byłoby inaczej
Pomacaj go - w sensie wagi - bo to na prawdę ciężki i mało wygodny klocek (aparat strasznie leci do przodu), co do jakości obrazowania to raczej możesz być spokojna. Dziś decydując się na podobny zoom rozważałbym również 24-105 IS