Powody odrzutów na ShutterStock
Wrzuciłem zdjęcie mojej napuchniętej kostki i podpiąłem swój MR i odrzucili za nieaktualny, minutę później dodałem bez MR i od razu przyjęte Icon_cheesygrin
Odpowiedz
Czy orientujecie się jak wygląda sprawa z MR w tej chwili? Czy to już stały trend, ze trzeba podpinać do każdej sesji oddzielny dokument, czy można - jak dotychczas - "jechać" na jednym przy tym samym modelu?

Mam odpowiedź z SH Icon_wink - 40 minut (czas oczekiwania) - zdjęcie przeszło na starym MR
Odpowiedz
Jak to ominąć taki odrzut: Reference Image -- A reference image is required for this image?
Odpowiedz
Bez konkretu będzie trudno doradzić precyzyjnie...
Ale spróbuję na swoim przykładzie Smile
Jakiś czas temu moja córcia dostała nowy komplet farb... Eksploatowała je intensywnie mieszając kolory - używała do tego rożnych narzędzi - m. in. gąbki
Zaintrygowały mnie te próby - zrobiłem duże zbliżenie fragmentu takiej "pracy" (która zreszta swietnie sie sprzedaje jako colorful "abstract background")... Support poprosił mnie właśnie o taki reference image - sfotografowalem całość pracy - czyli kartkę formatu a4 (fotografowany fragment zajmował nie więcej niż 1/3) z dłonią córki jako punktem odniesienia - by pokazać skalę i fakt, że nie jest to fragment jakiegoś wybitnego dzieła sztuki Icon_wink
I przeszło Smile
Odpowiedz
To zależy co wrzucasz, jak jest to vector to może chodzić o plik źródłowy z którego zrobiłeś trace.
Odpowiedz
są to obrazki składane z kilku moich zdjęć, tak nie do końca ogarniam jak mam to im przesłać, screen z PS? ale to dalej jakoś muszę udowodnić, że zdjęcia są moje i mam prawo coś z nich tworzyć.
Odpowiedz
Screen plus miniatury użytych zdjęć (800-1200px powinno wystarczyć... najlepiej z pełnymi danymi z EXIF), wraz z ewentualnym linkiem do tych zdjęć w PF na SH - jeśli tam je masz
....
daj znać, czy takie rozwiązanie zadziałało... chodzą mi po głowie pomysły tego typu:

http://www.shutterstock.com/pic-41185919...QJTdw-1-32

zastanawiam się, czy powyższe rozwiązanie pozwoli na spokojne przyjęcie fotek do bazy SH
Odpowiedz
Mnie się wydaje że wystarczy normalny mały jpg tylko że całego użytego do kolażu zdjęcia. Przecież swoich zdjęć też nie wysyłasz z pełnymi danymi jako raw, chodzi o podkładkę, taka formalność że bierzesz na siebie odpowiedzialność za ew. nieupoważnione wykorzystanie nie swojej pracy.
Odpowiedz
Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Chciałem wrzucić zdjęcia z koncertu WOSP i odrzucili mi wszystko z automatu żądając akredytacji. Przecież to zdjęcie editorial więc po co akredytacja? A po drugie to darmowe koncerty z wolnym dostępem.
Odpowiedz
Koncerty i wydarzenia sportowe wymagają zwykle imiennej akredytacji. W zeszłym roku to przerabiałemSmile Wysyłasz im skan akredytacji, a oni przydzielają Ci specjalny numer, który wstawiasz w specjalne okienko w momencie wysyłania zdjęcia.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje oxygenka 130 54 223 2016-10-05, 23:53:42
Ostatni post: himalaya
  Powody odrzutow fotoaloja 32 18 892 2008-03-22, 13:05:29
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości