Powody odrzutów na ShutterStock
Szczerze mówiąc, to pierwsze słyszę, żeby w Photoshopie dało się zrobić czystego wektora. No ale pewności, nie mam bo się aż tak na tym nie znam. Ale spróbowałem sobie oryginalnego wektora zapisać jako plik .PSD. Potem wrzuciłem go do Photoshopa i zapisałem jako photoshop.eps. No i po wrzuceniu tego eps'a do Illustratora, cały plik jest po prostu zwykłą grafiką a nie żadnym wektorem. Icon_wink Pomimo, że niby jest to .eps.

Zresztą próbowałem też narysować zwykłe dwa kwadraty i po zapisaniu tego w .eps i zaznaczeniu opcji "dołącz dane wektorowe" od razu pod spodem był komunikat, że pliki z danymi wektorowymi zostaną zrasteryzowane. No i po otwarciu tego w AI, mam dwie zwykłe grafiki, czyli te kwadraty, a nie żadne wektory.

Więc wydaje mi się, że problemem jest tu Photoshop i jak chcesz robić wektory to musisz się przesiąść na jakiś program do tego dedykowany, przynajmniej ja żyję w takim przekonaniu. Icon_wink
Odpowiedz
PS służy do edycji i tworzenia map bitowych tylko i aż. Wektora tam nie zrobisz.
______________
:twisted:
Odpowiedz
Wektora można w Inscape zrobić ..choć sa lepsiejsze do tego programikiSmile
Odpowiedz
Teoretycznie informacja o której mówisz RedMoon mówi dokładnie, że przy OTWIERANIU zrasteryzuje do podanych przez użytkownika wymiarów zdjęcia, nie podczas zapisu. No nie wiem, zobaczymy, zmieniłem tło również na wektorowy prostokąt i wrzuciłem ponownie, zobaczymy czy przyjmą. Jak nie to wypatrzyłem już subskrypcję Ilustratora na AdobeCloud za 25 euro/msc i wtedy już będę mógł się bawić w pełni (mógł a nawet musiał bo zapłacić i niewykorzystać to słaby biznes Icon_razz ).
Odpowiedz
Jeszcze jak chcesz się przekonać na własne oczy jak inspektorzy mniej więcej widzą Twój "wektor", to chyba można jeszcze ściągnąć legalnie Illustratora w wersji "trial" i wtedy jak go sobie otworzysz, to wg tej instrukcji, w okienku "links" albo "document info" ---> "objects", będziesz widział czy tam masz jakieś "bitmapy".

http://www.shutterstock.com/blog/bitmapp...llustrator
Odpowiedz
Właśnie widziałem, że na AdobeCloud można wypróbować za free i zrobiłbym to już dzisiaj, żeby nie to, że za dwa tygodnie lecę do Japonii na dwa tygodnie i szkoda mi pół miesiąca triala w plecy (pełny miesiąc da mi obraz czy nadaję się do tego, czy jednak lepiej zostać przy zdjęciach Icon_razz), także zainstaluje po powrocie Smile Tak czy inaczej dzięki za info ! Smile
Odpowiedz
Artboard -- Vector is either too large or too small on the artboard.
Format--Vectors must be compatible with Illustrator 8 OR 10.
File Size--File size must be under 15MB for vectors and above 4MP for photos.
No Bitmaps--Bitmap images and/or effects are not permitted.


No to zostaje mi ilustratora wykupić Icon_wink
Odpowiedz
Mam pytanie, jaką licencję i jak opisać zdjęcie klocków Lego na którym są żołnierze imperium w szeregu. Wstawiłem je jako edytorial i otrzymałem odpowiedź: "This is not an illustrative editorial image." Przeglądałem wcześniejsze zdjęcia klocków i znalazłem jako edytoriale. Cóż zatem czynić?
Odpowiedz
Icon_frown 
(2016-03-06, 01:08:58)Lseker napisał(a): Mam pytanie, jaką licencję i jak opisać zdjęcie klocków Lego na którym są żołnierze imperium w szeregu. Wstawiłem je jako edytorial i otrzymałem odpowiedź: "This is not an illustrative editorial image." Przeglądałem wcześniejsze zdjęcia klocków i znalazłem jako edytoriale. Cóż zatem czynić?

A Icon_rolleyes może zaznaczyłeś też że "ilustracja'..?
Odpowiedz
(2016-03-06, 10:12:33)oxygenka napisał(a): A Icon_rolleyes może zaznaczyłeś też że "ilustracja'..?

nie Smile ale to jest myśł, bo illustrative mogło znaleźć się wśród słów kluczowych.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje oxygenka 130 54 223 2016-10-05, 23:53:42
Ostatni post: himalaya
  Powody odrzutow fotoaloja 32 18 892 2008-03-22, 13:05:29
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości