Powody odrzutów na ShutterStock
Także dziękuję za pomoc, zaczynam dopiero na Shutterstock i próbuję to ogarnąć, a faktem jest jak przedmówca zauważył, że inne stocki tego nie wymagają.
A dla bezpieczeństwa, będę do każdego ze zdjęć wystawianych w editorial, dopistwał keywords "editorial", "illustrative" oraz "editorial use only"
Odpowiedz
(2015-05-23, 09:06:40)bluefilter napisał(a): Osobiście to dałem sobie spokój z edytorialami na SS.
Od trzech lat nie zaakceptowali mi żadnego.
Napisali mi w piątek: brak słowa/opisu ilustracja przy tym zdjęciu.
Normalnie cycki same opadają do ziemi.
Panie bardzo przepraszam za określenie.

od 3 lat? no to chyba trzeba sie zastanowic dlaczego..
U mnie na Shutterstock edytoriale stanowia okolo 40% dochodu przy 5% ilosci w PF, takze chyba warto
nigdy nie uzylem slowa kluczowego edytorial,ilustrative czy podobnych, zawsze tylko slowa opisujace zdjecie, jak przy normalnych fotach. Nigdy nie mialem odrzutu edytoriala na SS,
Odpowiedz
Ja ponownie wrzuciłem, zdjecia, o których pisałem, które wcześniej odrzucili, dodałem "illustrative", "editorial" i kontrola puściła Smile
Odpowiedz
To jest jakaś paranoja.
Dziesięć obrazków z serii wszystkie identycznie robione, to samo szkło te same światła identycznie obrabiane, wysyłane na dwa razy pierwsze 5/5 drugie trzy: "too soft".
Odpowiedz
W przypływie nudy postanowiłem zrobić sobie autoportret, pobrałem ze strony Shutterstock MR, uzupełniłem swoje dane jako fotografa, oraz takie same jako modela i zdjęcia zostały odrzucone z powodu : "Model or property release is oriented incorrectly". Czy ktoś wie o co może chodzić? Może o to, że w kolumnie witness wpisałem "Selfportrait - no wintesses"? Smile Pierwszy raz w życiu wrzucam MR, także proszę o wyrozumiałość Icon_razzIcon_razzSmile
Odpowiedz
Obstawiam brak świadka.
Odpowiedz
(2015-05-26, 22:29:24)szakalikus napisał(a): W przypływie nudy postanowiłem zrobić sobie autoportret, pobrałem ze strony Shutterstock MR, uzupełniłem swoje dane jako fotografa, oraz takie same jako modela i zdjęcia zostały odrzucone z powodu : "Model or property release is oriented incorrectly". Czy ktoś wie o co może chodzić? Może o to, że w kolumnie witness wpisałem "Selfportrait - no wintesses"? Smile Pierwszy raz w życiu wrzucam MR, także proszę o wyrozumiałość Icon_razzIcon_razzSmile

Ja podobnie wypełniałem jak miałem autoportrety.

(2015-05-26, 22:29:24)szakalikus napisał(a): Może o to, że w kolumnie witness wpisałem "Selfportrait - no wintesses"?

Tylko tu też sam się podpisywałem i swoje dane podawałem.

I przyjmowali je bez problemu.
shutterstockistockphotodreamstimefotolia123rfbigstockphotodepositphotos
Odpowiedz
Autoportrety szpetnych i urodziwych odrzucają z automatu.
Odpowiedz
Co zrobić ze zdjęciem makro, które cieszy się powodzeniem na innym stocku, a na Shutterstock zostaje już 2 raz odrzucone z powodu:
Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution.
Odpowiedz
(2015-06-04, 12:14:57)Lseker napisał(a): Co zrobić ze zdjęciem makro, które cieszy się powodzeniem na innym stocku, a na Shutterstock zostaje już 2 raz odrzucone z powodu:
Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution.

SS nie gwarantuje takiej samej sprzedaży jak inne stoki, u mnie osobiście każdy stok ma inną fotę w bs. Smile  jak nie chcą to ich olej i nie dawaj. nie zarobią, będą stratni Icon_wink
______________
:twisted:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje oxygenka 130 54 223 2016-10-05, 23:53:42
Ostatni post: himalaya
  Powody odrzutow fotoaloja 32 18 892 2008-03-22, 13:05:29
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości