Rozliczenia podatkowe - stocki
(2014-04-08, 13:43:11)hmc napisał(a): Przeczytałem całość ze dwa razy i jako osoba nie prowadząca działalności gospodarczej, a pracująca na etacie, postawiłem rozliczyć się tak jak opisał to Crazy_Cat w tym poście.

Czyli:
- wpływy na Paypala przeliczam wg kursu NBP z dnia roboczego poprzedzającego wpłatę
- stosuję 50% koszty uzyskania przychodu
- nie wpłacałem zaliczek na podatek, wiec rozliczam wszystko za jednym razem.

Nie mam lepszego pomysłu jak to zrobić. Jutro wysyłam i czekam co będzie Icon_sad
Jeżeli ktoś ze stałych bywalców, rozlicza dochody stokowe pracując na etacie i nie ma działalności gospodarczej to niech skrobnie czy coś jeszcze powinienem zmienić. Ech...

Ja tak robię od 3 lat i jest git.
Odpowiedz
Zrobiłem tak samo i wszystko chyba w porządku Icon_razz
Odpowiedz
(2014-04-08, 14:13:24)SHaiith napisał(a): Ja tak robię od 3 lat i jest git.

No to wysyłam PitaSmile
Odpowiedz
Rozliczam sie podobnie od 2006 roku i jak do tej pory nie miałem z tego powodu problemów w US. Problemem dla pań z US było w pierwszych latach tylko na jakim druku PIT mam złożyć zeznanie.
Odpowiedz
czy ktoś się rozliczał przez e-pita? Nie wiem gdzie wpisać dochód ze stocków. Przy "inne źródła" nie ma możliwości odpisania kosztów uzyskania przychodów.
Zostaje rubryka "prawa autorskie" i "działalność wykonywana osobiście, w tym umowy zlecenia i o dzieło". Trochę się pogubiłam Icon_sad
Odpowiedz
prawa autorskie
Odpowiedz
hm... no własnie tego nie jestem pewna.... My nie sprzedajemy praw autorskich...
Odpowiedz
Ja wpisałem w prawa autorskie. Pit już wysłalem przez internet.
Odpowiedz
robiłeś PIT-36 czy 37?
Odpowiedz
Praw autorskich nie można sprzedać, są niezbywalne. Ale można sprzedać licencje do wykorzystania utworu i jest to dochód z praw autorskich. A że rubryka opisana jest nieprecyzyjnie - niestety jak w wielu dokumentach w tym kraju...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 8 128 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości