Problemy techniczne Shutterstock
Ja bym jednak radził aby narzekający skupili sie na fotografowaniu a nie analizowaniu Shutterstock i radach jak ma modernizować serwis i dlaczego. Każda minuta poświęcona na grzebanie i poszukiwanie "a co dziś zgineło/znalazło się" to minuta stracona z fotograficznego punktu widzenia. tym bardziej że nie mamy kompletnie wpływu na poczynania stocków które już od dawna żyją swoim własnym matrixem.
Odpowiedz
canion - masz dużo racji ale nie zawsze można robić zdjęcia w czasie gdy można coś napisać Smile
poza tym z takiego 'narzekania' wynikają pewne wnioski. Mój z ostatnich doświadczeń jest taki, że najlepiej wstrzymać się z dodawaniem do Shutterstock nowych zdjęć. Dlaczego? Ponieważ nowo zaakceptowane zdjęcia nie pojawiają się w portfolio, jak już się pokażą to i tak nie wyszukują się według słów kluczowych (dwa tygodnie to chyba wystarczający czas by dobrze poindeksować zdjęcia), a czasem lubią sobie też całkowicie zniknąć na kilka dni. Efekt końcowy jest taki, że sprzedaż nowych zdjęć jest praktycznie zerowa - wyraźnie zaznaczam - mówię tutaj o moich własnych spostrzeżeniach.

Odpowiedz
a mnie o dziwo zniknęła prawie cała kasa z ostatnich sprzędaży, pocieszające jest to że codzieńnie wraca o pare $ wiecej do sumy bazowej;-(
Odpowiedz
Mi tez kasa znika juz drugie 0,25! Przy ilości zdjęć jaką mam obecnie to nie malo, ale ponieważ mam do wypłaty daaaaleko Icon_wink to mam nadzieje, że przy wypłacie jakimś cudem jednak będzie kasa za wszystko, choć skoro znika to i moment wypłaty dalej Smile Gdzie można sprawdzić wypisane sprzedane zdjęcia?
Odpowiedz
Kasa nie znika, tylko zostaje zaktualizowany stan po jakimś czasie... Wyrówna się, nie wsiąknie...

Claudia, zdjęcia sprzedane sprawdzisz pod "Stats" --> "download stats" a jeśli chcesz obrazów i szczegółów, to kliknij na datę.

O to chodziło?
Odpowiedz
(2011-12-02, 14:40:33)Ariene napisał(a): Kasa nie znika, tylko zostaje zaktualizowany stan po jakimś czasie... Wyrówna się, nie wsiąknie...

Czy mamy rozumieć, że miałaś już taki przypadek w przeszłości?

Mnie plik pokazał się na mapce ostatnio sprzedanych ('Last Downloads') ale dotychczas nie pokazał się w statystykach sprzedaży. Support Shutterstock odpisał, że zapewne wyświetlała mi się jakaś starsza sprzedaż, które potem znika... ale nic nie znikało - stare sprzedaże pokazywały się w sekwencji a nowa sprzedaż ukazywała się kolejny raz na mapce wśród 4 ostatnio sprzedanych obrazków i stan taki trwał przez 2 doby - płatności za to zdjęcie nadal brak...
Wnioski:
1. albo jakiś bug w działaniu mapki sprzedaży
2. albo w statystykach nie sumują się wszystkie sprzedaże (lub są ogromne opóźnienia aktualizacji statystyk)
3. albo serwis usunął mi tą sprzedaż z mapki tak 'dla świętego spokoju' Smile



Odpowiedz
Obstawiał bym nr.1. Ta mapka bardzo często ma bugi, kilka razy potrafi wyświetlić sprzedane zdjęcia w pętli czasem, najstarsze zdjęcie sprzedanego danego dnia ukazuje się jako pierwsze itd. Jako sprzedane radzę traktować tylko to co się wyświetli w statystykach Icon_wink
Odpowiedz
uff, dzieki alzajac Smile ja mam za małe doświadczenie by to stwierdzić lecz skoro i Wam przekłamuje to loozik Icon_wink
Odpowiedz
czyli jak już oszukiwać to grupowo a nie pojedynczo.
wtedy grupa twierdzi że to norma i jest ok Icon_wink
Odpowiedz
(2011-12-02, 14:40:33)Ariene napisał(a): Kasa nie znika, tylko zostaje zaktualizowany stan po jakimś czasie... Wyrówna się, nie wsiąknie...

Claudia, zdjęcia sprzedane sprawdzisz pod "Stats" --> "download stats" a jeśli chcesz obrazów i szczegółów, to kliknij na datę.

O to chodziło?

Tak, dziękujęSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 67 gości