Czas oczekiwania na review
jak je podostrzysz to polecą za nadmierne wyostrzenieSmile. to jest banda impotentów i wszystko im zwitczało
Odpowiedz
23 godziny
Odpowiedz
Primka 100% (aż mi się wydało nie możliwe 17/17) 22h 45m
Odpowiedz
Zdjęcia 28h i 37m 9/10, czyli 90% przyjętych
Odpowiedz
Wg Twoich danych powinni mi rozpatrzyć foty za 7 minut Icon_cheesygrin
Odpowiedz
29 godzin,wsio gładko przeszło.
Odpowiedz
full frame nie robi softów Icon_wink
Odpowiedz
Wiesz co,myślę że to nie tak.Ja patrzę inaczej chyba na zdjęcia niż większość z was.Pracuję na 5d mark 3 ale pracowałem również na d800 i MOIM ZDANIEM żaden z tych aparatów nie wypluwa obrazka którego ostrość by mnie satysfakcjonowała bez wyostrzania w oryginalnym rozmiarze.No może pomijając tylko to jak użyję macro canona 100 mm.
Dlatego ja wyostrzam zdjęcia bądź redukuję ich wielkość i wtedy przyznaję są żyletki.Ale dopiero wtedy.
Moje zdjęcia nigdy nie poleciały za ten too soft.Z innych powodów owszem zdarza się ale za to nigdy...i oby tak zostało;]
Może też tak spróbujcie.
Odpowiedz
Sławek, wiesz co, ja żartuję z tym full frame, ale szukam powodów, dlaczego nagle po 5 latach moje 80% a ostatnio 100% wrzucanych serii zrobiło się "to soft". Zdjęcia wyostrzam, przy ponownym wrzutce zmieniam rozmiar prawie na minimalny i ciągle to samo.... Foty robione C60, szkło ze światłem 1,4, wszystkie parametry ok, więc gdzie jest błąd?
Odpowiedz
(2014-08-18, 18:12:51)alga38 napisał(a): Sławek, wiesz co, ja żartuję z tym full frame, ale szukam powodów, dlaczego nagle po 5 latach moje 80% a ostatnio 100% wrzucanych serii zrobiło się "to soft". Zdjęcia wyostrzam, przy ponownym wrzutce zmieniam rozmiar prawie na minimalny i ciągle to samo.... Foty robione C60, szkło ze światłem 1,4, wszystkie parametry ok, więc gdzie jest błąd?

Proszę nie mylić mnie ze Sławkiem;]
A wracając do tematu...może właśnie w tym f 1,4 problem?
Przecież od szkła głównie zależy ostrość.
Ale tak jak wspominałem wcześniej,dużo zalezy kto jak na to patrzy i jakie ma wymagania.Ja mam przeogromne;]
Każdy użytkownik 70-200 f 2,8 IS II twierdzi że to żyletka...prócz mnie.Dla mnie żyletka to jest dopiero jak wyostrzę programowo.
Ale skoro mówisz że wyostrzasz i zmniejszasz prawie do minimalnych rozmiarów...to już nie wiem co Ci doradzić.
Full Frame? Icon_cheesygrin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  FTP - czas oczekiwania fotek 7 7 264 2008-03-07, 19:40:38
Ostatni post: fotek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości