Problemy techniczne iStockphoto
przez Deep Meta nocą poszło.
Odpowiedz
(2011-12-01, 01:09:51)Gubcio napisał(a): Dokładnie.
Przez ostatnie kilkanaście lat pracowałem powiedzmy jako informatyk i nie chciałem tego pisać ale problem ten wygląda na powazny problem z integralnoscią danych w ich DB. Bardzo trudno naprawiać takie problemy w systemie produkcyjnym z taka ilością danych i z taką dynamiką zmian. Jeśli nawet uda im się szybko uporać z przyczyną awarii to powrót do prawidłowego działania strony potrwa dni a może tygodnie. Jeśli rozjechal im się przy okazji index, a jest to bardzo prawdopodobne to samo przeindexowanie takich ilości danych zajmie dużoooooo czasu. No ale oczywiście mogę się mylić, obym się mylił.
Pozd.

nie strasz, nie straszSmile
po prostu całe IT siedzi gdzieś w indiach i dlatego to tyle trwa. Obie strony korzystają z rozmówek angielsko-hindi...
2 tygodniowego babola nie można tłumaczyć bazą 10mln zdjęć. Bazę 150GB się przywracało się do życia w 1 dzień Icon_wink
Mnie to raczej wygląda na problemy z keszem, które były już na długo przed F5.
Odpowiedz
Lecą mi dolary od wczoraj. Naleciało już tego chyba więcej niż przez całe ostatnie dwa miesiące Icon_wink Niczym PP, tylko PP nie naliczają akurat. Nie wiem co to może być bo oczywiście patrząc po zdjęciach nic nie widać... Ma ktoś tak? Jakieś podejrzenia co to?
Odpowiedz
Mi od paru dni lecą szczątkowo... chyba moi klienci przeszli do Ciebie Icon_sad
Odpowiedz
Jak dolary leca to w porzadku. Czym sie tu martwic? Icon_mrgreen
Rozszerzone sprawdziles?
Odpowiedz
Nie mam nowych zdjec od 5 dni.
Nie widze sprzedazy ostatnich ani aktualnych.
Suma zakupow nie zgadza sie z kwota calkwoita.
Nic nie moge znalezc.
Burdel Panie... Jakich malo.
Odpowiedz
(2011-12-02, 18:24:05)blas napisał(a): nie strasz, nie straszSmile
po prostu całe IT siedzi gdzieś w indiach i dlatego to tyle trwa. Obie strony korzystają z rozmówek angielsko-hindi...
2 tygodniowego babola nie można tłumaczyć bazą 10mln zdjęć. Bazę 150GB się przywracało się do życia w 1 dzień Icon_wink
Mnie to raczej wygląda na problemy z keszem, które były już na długo przed F5.

No cóż ja nie wiem co jest istotą problemu .. to co napisałem to oczywiście są moje przepuszczenia, to że coś jest w Indiach, Chinach, USA czy Polsce ma drugorzędne znaczenie. Jeśli rozjechała im się baza to po pierwsze rozleciała im się z jakiegoś powodu, czyli gdzieś w kodzie jest błąd, a błędy które pojawiają się po czasie są bardzo trudne do wykrycia, być może błąd jest w logice jakiegoś z elementów systemu i zmiany wymaga większa część całości, po wtóre to, że ten portal sprzedaje "tylko" prace artystów nie oznacza że jest to zwykła prosta baza typu Access, najprawdopodobniej jest to ogromna struktura, a dynamika zmian ogromna .. wystarczy tylko trochę uruchomić wyobraźnie. itd... itd... chyba nie ma sensu dalej pastwić się nad tym tematem, tym bardziej że my tak naprawdę to trochę gdybamy,
Powiem tak poziom irytacji, przynajmniej mojej jest bardzo duży, pocieszające jest przynajmniej to że $ przybywa i może tym optymistycznym wnioskiem zakończę.
Pozd.
Odpowiedz
Niestety z tego co pamiętam, to w zeszłym roku sytuacja taka była aż do końca grudnia. Poprawiło się dopiero po nowym roku. A potem były kolejne problemy z kradzieżami zdjęć itd. Ogólnie co ciągle są tu jakieś problemy.
Odpowiedz
Zaktualizowali zaladunki do 26.11.
Odpowiedz
ale nie do konca, czesc DLi z 26.11 jest ale nie wszystkie, ciagle brakuje :/
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy techniczne tsz01 18 10 481 2009-07-02, 23:32:20
Ostatni post: troyek
  Problemy z iStockPhoto remek 37 17 762 2008-10-15, 08:14:53
Ostatni post: Wuja

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości