Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto!
Graficy kupujący na stockach już sie "obżarli" zdjęciami. Mają potężne archiwa. teraz wydłubują pojedyńcze rodzynki. i te rodzynki potem odrazu widać we wszystkich możliwych publikacjach. Lubie chodzić do biedronki. Reklamy tej sieciówki to żywcem zdjęty most popular z Shutterstock Icon_wink. Dobre pole do obserwacji czego szukają.

Spadek traffica na IS mniej wiecej pokrywa sie ze wzrostem OD na SS, także nie jest źle.
Odpowiedz
(2011-07-12, 09:03:42)canion napisał(a): także nie jest źle.

To w końcu jak jest?
Odpowiedz
globalnie czy miejscowo?
Odpowiedz
ja bym chetnie uslyszal jak wg. ciebie Canion jest na stockach ale w wydaniu globalnym, rosnie ? spada ?
Odpowiedz
MZ w globalnym to jest, jak widać na wykresach, chyba na niszowych stoczkach nie ma lepiej niz na is?
Jak jest mniej kupujących to nie ma siły żeby towaru się więcej sprzedawało. Wcześniej czy później kryzys trochę puści i sprzedaż na Shutterstock będzie generalnie rosła. o is co miałem powiedzieć powiedziałem Smile
Odpowiedz
Wg tego zestawienia trendów, które cytujecie, to 123rf za chwilę dogoni Shutterstock Smile
[Obrazek: ss123g.jpg]

Moim zdaniem to zestawienie nie odzwierciedla zupełnie ilości sprzedaży generowanej przez poszczególne stoki.

Dodam jeszcze, że w przypadku IS cały ruch generuje potencjalne przychody, bo potencjalni i obecni klienci mogą kupić kredyty.
Natomiast w przypadku Shutterstock ruch obecnych klientów generuje straty, bo czym więcej klient kupi, tym mniej z abonamentu zostanie dla SS. Tylko ruch potencjalnych klientów generuje potencjalne przychody.
Odpowiedz
majszter, 123 ostro działa w wyszukiwarkach jest dobrze widoczne i stąd MZ ładnie rosnący zasięg, co po części przenosi się na sprzedaż(przynajmniej u mnie coś tam rośnie), ale żeby w $$ dogonić czołówkę jeszcze sporo brakuje.
Odpowiedz
majszter ma racje.

a w ogóle ranking alexy ma się nijak do czegokolwiek - z realną liczbą wejść na stronę na czele, a gdzie tu mówić o sprzedaży. chyba, że by mieli rootkity w każdym serwerze http i tam to zliczali Icon_wink
Odpowiedz
w statsach alexy nie ma nigdzie info o realnej liczbie wejść.
Oczywiście wniosków o $$$ na podstawie zasięgu za bardzo wyciągać nie można, ale porównać zasięg/sprzedaż Shutterstock pół roku temu i zasięg/sprzedaż teraz już można. jakaś korelacja zresztą jest, pytanie jaka.
na wykresie zasięgu widać że dla 123 też wyhamował wzrost w tym samym czasie co dla Shutterstock i is.
Odpowiedz
ja się pytam - skąd oni mają dane ? Icon_wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pokwitowanie za zakupione zdjęcie w iStockphoto weedakktio 3 5 015 2013-03-06, 15:02:50
Ostatni post: Gubcio
  Prośba o głos na zdjęcie w iStockphoto fotek 440 180 611 2012-09-18, 20:28:46
Ostatni post: elbek
  Czy fotograf na wyłączność może sprzedać zdjęcie poza iStockphoto? BLADE 3 5 828 2012-07-03, 15:09:22
Ostatni post: Edgar
Icon_wink Jak usunąć zdjęcie z iStockphoto? Szemeno 2 5 663 2011-11-19, 15:23:43
Ostatni post: Szemeno
  Nie zdjęcie i nie wektor - gdzie najepiej wrzucić na iStockphoto? sneer 0 4 714 2010-11-22, 12:34:54
Ostatni post: sneer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości