Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto!
Hmm... nigdy tego nie robie i jeszcze sie nie zdarzyło, aby taki MR odrzucili
Odpowiedz
Z MR rzeczywiście wybrzydzają... ale jeśli ogólnie to chyba jakby są bardziej tolerancyjni. Może to promocja przedświąteczna, ale ostatnio mam niewiele odrzutów.
Odpowiedz
Witam.

Mam nadzieję, że nie dubluje tematu, ale nie znalazłem wyjaśnienia w innych wątkach.
Mogę prosić o wyjaśnienie kogoś bardziej doświadczonego, co dokładnie jest powodem odrzucenia np. tego zdjęcia?
Wg mnie chodzi o elementy typu włosy , które ciężko potem wyciąć z białego tła, ale dwa inne zdjęcia na których włosy układały się podobnie zostały zaakceptowane. Dlatego nie za bardzo mogę pojąć o co chodzi. Chyba, że poniższy komentarz mam rozumieć inaczej...?
pozdrawiam
Tomek

[Obrazek: ist215199650younggirlli.jpg]

Rejection Reason

The execution of isolation contains stray areas that are either too feathered or rough.

For more information about iStockphoto Isolation Standards, please see:
http://www.istockphoto.com/tutorial_2.6_isolation.php
Odpowiedz
Trudno powiedzieć cokolwiek przy tak małym rozmiarze obrazka. Może mnie już oczy mylą, ale z tego co się dopatruję, to lewa strona postaci, a dokładniej łokieć nie jest dokładnie izolowany, widać szarości, prawa strona z kolei wygląda na ostro przejaraną. Daj fragmenty w powiększeniu, może być jako link.
Odpowiedz
To link do większego rozmiaru:

Big size...

Chociaż jak teraz patrzę, to może być faktycznie tak jak piszesz. A jeśli tak, to jak to poprawić...?
Odpowiedz
Przy łokciu i między piłką a ubrankiem są szare miejsca. Jeśli chodzi o izolowane tło to na tym stocku mają hopla, fuszerka nie przechodzi. Niektóre zdjęcia po dwa razy poprawiałem zanim przyjęli. Trzeba dokładnie oglądać, ja sobie powiększam nawet do 400 procent i po brzegach czyszczę, czyszczę ...
Odpowiedz
barracuda napisał(a):A jeśli tak, to jak to poprawić...?
jak najszybciej Icon_razz

A tak poważnie, to zdjęcie jest tragicznie niewyizolowane... od włosów po całości w dół wymaga poważnej pracy w programie. Przyznam, że mi by się nie chciało nad tym zdjęciem siedzieć, wolałabym zrobić je ponownie - poprawnie.
Balans bieli też jakby w zielenie wpadał. Monitor kalibrowany był? Icon_wink

Co tu było tłem? Jak daleko znajduje się model od tła? Należałoby prześwietlić tło, a nie modela, wtedy tło będzie automatycznie białe Icon_wink Wrzucając takie zdjęcia do akceptacji licz się z częstymi odrzutami, bo jeśli coś takiego przejdzie, to chyba tylko przez pomyłkę. Zwyczajnie zaniżysz sobie akceptowalność.
Odpowiedz
Wg mnie iStockphoto to bardzo ciekawy bank... od 2 lat nie przyjął mi ŻADNEGO zdjęcia, które z mniejszym lub większym powodzeniem sprzedają się w 3 innych bankach Smile Uważam to za baaaardzo ciekawy przypadek, szczególnie, że powody odrzutów często były z kosmosu Smile
Odpowiedz
(2010-12-29, 16:20:40)barracuda napisał(a): A jeśli tak, to jak to poprawić...?

Jeżeli pracujesz w Photoshopie to wlacz sobie warstwę "Krzywe", pociagnij wykres mocno w dół, aby obraz ściemniał. Wtedy zobaczysz każdy farfocel na zdjęciu. reszta, to już kwestia Twojej wprawy
Odpowiedz
a w lightroomie klawisz "J" pokazuje przepalone partie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pokwitowanie za zakupione zdjęcie w iStockphoto weedakktio 3 5 015 2013-03-06, 15:02:50
Ostatni post: Gubcio
  Prośba o głos na zdjęcie w iStockphoto fotek 440 180 611 2012-09-18, 20:28:46
Ostatni post: elbek
  Czy fotograf na wyłączność może sprzedać zdjęcie poza iStockphoto? BLADE 3 5 828 2012-07-03, 15:09:22
Ostatni post: Edgar
Icon_wink Jak usunąć zdjęcie z iStockphoto? Szemeno 2 5 663 2011-11-19, 15:23:43
Ostatni post: Szemeno
  Nie zdjęcie i nie wektor - gdzie najepiej wrzucić na iStockphoto? sneer 0 4 714 2010-11-22, 12:34:54
Ostatni post: sneer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości