Telefon stockowym aparatem
#1
Niejednokrotnie mam okazję wykonać ciekawe zdjęcie, ale nie noszę wszędzie ze sobą profesjonalnego sprzętu.

Czy istnieją już jakieś telefony, których aparat uzyskuje jakość akceptowaną przez stocki? Nie zależy mi na bajerach typu hdr, panorama itp. Chodzi jedynie o jakość. Zakładam też pomniejszanie zdjęć do minimalnych rozmiarów stockowych (przypuśćmy 4mp) i odszumianie.

Macie jakieś doświadczenia z tym związane?
Zapraszam na Instagram
shutterstockistockphotodreamstimefotoliadepositphotos
Odpowiedz
#2
Jest jakaś nowa nokia z matrycą 48 MPX tak rejestruje choć plik są zmniejszane do chyba 12 czy coś takiego dzięki temu zabiegowi ma niby mieć dobrej jakości foty i jest chyba normalna optyka można też zmienić tylną obudowę na taką z guzikiem wtedy to wygląda jak niewielki compact chyba to jest model 1200 ale pewnie cena będzie na poziomie taniej lustrzanki...
Odpowiedz
#3
Ta Nokia to chyba 808 i faktycznie to już praktycznie coś a`la tani kompakt. Tylko ten Symbian Icon_sad
Zapraszam na Instagram
shutterstockistockphotodreamstimefotoliadepositphotos
Odpowiedz
#4
NIe to jest całkiem nowy model pomliłem tylko liczby tj 1020...

http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/lumia1020/
Odpowiedz
#5
Faktycznie wygląda to bardzo dobrze do zastosowania o którym pisałem. Cena zabija.
Zapraszam na Instagram
shutterstockistockphotodreamstimefotoliadepositphotos
Odpowiedz
#6
Nie lepiej zainteresować się przynajmniej dobrym kompaktem? Nie rozumiem potrzeby robienia zdjęć telefonem. Bo sorry, ale mam kondycję obłożnie chorej staruszki, a noszenie lustrzanki mi nie przeszkadza.
Odpowiedz
#7
Wg mnie albo robimy zdjęcia profesjonalnie pod sprzedaż dobrym aparatem albo focimy sobie sami do własnego albumu i wtedy telefon to świetny aparat zawsze pod ręką. Ja jak wiem, że jest szansa ustrzelić fajne zdjęcia (choćby na spacerze) na stocki to targam lustrzankę i jakieś obiektywy, ale moim drugim aparatem, który mam zawsze przy sobie to tel - i tym robie zdjęcia osobiste i nie mogłabym się bez niego obejść. Ale łączenie tego mija się z celem, że ktoś będzie miał tel i będzie robił zdjęcia na stocki. Cóż to za pomysł.. przecież fotografujemy dla klienta.
Smile
Odpowiedz
#8
Swoją drogą, ciągle mówi się o tym, że popularność lustrzanek zagraża fotografom ze stażem, bo nie dość, że ta upierdliwa młodzież rwie się do zawodu, to jeszcze sami klienci ich zastępują. Ale żeby atakowali z drugiej strony i sprzedawali focie z instagramu - to już jest trochę przerażające. Jasne, pojedź na wojnę i zrób zdjęcia komórką, bo zabrali ci sprzęt na granicy. Albo opyl fotkę, jak Rihanna przewraca się na skórce od banana właśnie gdy wyskoczyłeś po bułki. Ale żeby nastawiać się na robienie zdjęć kiepskiej jakości, bo nie chce ci się nosić - brak słów.
Odpowiedz
#9
Nie zgadzam się z Tobą Clauda. Co to znaczy "zdjęcia profesjonalne"? Równie profesjonalnie można robić zdjęcia camerą obscurą. Mówimy tu tylko o ograniczeniach sprzętowo-jakościowych. Widziałem wiele fantastycznych kreacyjnie zdjęć robionych komórkami, ale ze względu na wymagania stocków takie zdjęcia odpadłyby w przedbiegach. Czy to oznacza, że zdjęcia te nie są profesjonalne? Wiesz Claudia, że zdjęcie robione komórką są używane w gazetach pokroju Times? Nawet na okładkach. Sprawny fotograf wykona dobre zdjęcie wszystkim, ale szumu i pikselozy nie zwalczy. I o brak tych niedoskonałości się rozchodzi.

Refleksja naszła mnie na zakupach ciuchowych, gdzie przy towarzyszeniu mojej partnerce zwróciłem uwagę na wiele świetnych tematów na stockowe zdjęcia. Tutaj odpada lustrzanka, a nawet kompakt, ze względu na raczej mało rozgarniętą ochronę itp problemy, ale też na komfort poruszania się. Czasami nawet kompakt to już za dużo. Dyskretny, mały aparat w telefonie , który zawsze mam przy sobie, byłby idealny. Zrobiłem swoim kilka zdjęć i w miniaturce są bardzo dobre, ale technicznie odpadają.

Technologia idzie do przodu i jesteśmy na progu czasów w których aparat w telefonie zacznie dorównywać najtańszym lustrzankom. I to nie jest żadna herezja. Popatrzcie jak zmienił się rynek fotograficzny przez ostatnie 15 lat.

malk chyba za dużą wagę przykładasz do sprzętu, a za małą do umiejętności i kreacji.
Zapraszam na Instagram
shutterstockistockphotodreamstimefotoliadepositphotos
Odpowiedz
#10
Ja w 100 % zgadzam się z Lechem i dodam że jeden ze stoków wprowadza system sprzedaży zdjęć prosto z komórek na razie jest aplet na iphona, kurcze wyleciało mi z głowy ale chyba to był 123RF jak się myle proszę poprawić. Mam nowego smartphona z 8mpx spróbuje puścić coś na stoki tak z ciekawości zobaczymy czy przejdzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości