TAX INFORMATION - opodatkowanie ?
#1
W moim profilu w payment jest taka rzecz do uzupełnienia TAX INFORMATION.

# For non-US persons:
W-8BEN: Request for Taxpayer Identification Number and Certification
To request an ITIN from the IRS: submit a W-7 form with our PhotoShelter royalty letter.
PhotoShelter cannot accept W-7 forms or issue ITINs.

Tam jest formularz, w którym trzeba podać jakiś numer TIN...
Jak zdobyć ten numer? Tam jest jakiś formularz w pdf... Muszę go wypełnić ? Jak ? Pomóżcie

-------
A powiedzcie jeszcze, tam jest limit 200 zdjęć do dodania na każdy miesiąc?
Odpowiedz
#2
jeśli dobrze pamiętam to ten formularz wypełniają tylko użystkownicy reprezentujący firmy, nie osoby fizyczne. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Robert
Odpowiedz
#3
U mnie pisze tak :
Your payment information is incomplete.
You must submit payment method and tax information before you can request payment.

Zobaczcie co pisze tutaj :
http://psc.photoshelter.com/mem/learn/payment/tax_intl
Odpowiedz
#4
też nie mam jeszcze tego formularza wypełnionego Icon_neutral - ma ktoś na niego jakąś receptę?

edit: tak mi się coś wydaje że może być to skrót od TaxIdentificationNumber - odpowiednik polskiego NIPu. Jeśli się mylę poprawcie mnie.
Odpowiedz
#5
Przydała by się jakaś instrukcja co po kolei zrobić ... Kto pomoże ?

Tak masz rację, iTIN to amerykański odpowiednik PINu. Jakoś nikt nie pali się do pomocy Icon_sad Słuchaj może wspólnie jakoś to rozgryziemy Icon_wink ??
Odpowiedz
#6
Przede wszystkim zaznaczasz i wypełniasz to, co jest oznaczone czerwonymi gwiazdkami, czyli imię i nazwisko, adres. Jeżeli nie masz "tax ID" to zaznaczasz "None". Na dole koło tego dużego X - imię i nazwisko, a poniżej, przy "Role of filer", to samo co przy "tax ID' czyli, w tym przypadku "None" i zatwierdzasz. Przy "TAX INFORMATION powinna wyświetlić się zielona ikonka i podatek 30% ("Based on the information you provided, your IRS tax withholding rate is: 30%")
Odpowiedz
#7
A masz już co wypłacać, że tak Ci na tym zależy?
Odpowiedz
#8
homasha napisał(a):Przede wszystkim zaznaczasz i wypełniasz to, co jest oznaczone czerwonymi gwiazdkami, czyli imię i nazwisko, adres. Jeżeli nie masz "tax ID" to zaznaczasz "None". Na dole koło tego dużego X - imię i nazwisko, a poniżej, przy "Role of filer", to samo co przy "tax ID' czyli, w tym przypadku "None" i zatwierdzasz. Przy "TAX INFORMATION powinna wyświetlić się zielona ikonka i podatek 30% ("Based on the information you provided, your IRS tax withholding rate is: 30%")

Dane adresowe mam napisać z polskimi znakami (Ó Ś) czy bez polskich znaków ? Bo na zagranicznych stronach różnie wymagają. Ja wszędzie piszę bez polskich znaków...

Dzięki za odpowiedź. 30 % podatku dość dużo, pewnie gdybym wpisał ten ITIN to byłby niższy.... Ale trudno. Czy jak zabiorą mi te 30 % na podatek to już nie muszę się z tego rozliczać w Polsce?

PS. Jeszcze nie zarobiłem, ale lubie wcześniej wszystko wiedzieć Icon_wink Po za tym mam takie przeczucie, że w najbliższym czasie wpadnie mi stamtąd troche kaski Smile Dodałem teraz nową serię zdjęć, w tym pierwsze portrety, ale jeszcze czekam na sprawdzenie. Minął już ponad tydzień i jeszcze nie sprawdzili... Coś długo... Czyli mam to wypełnić dopiero jak coś zarobię czy mogę i teraz wcześniej?

A jeszcze napisz czy mam zaznaczyć POLAND w :
Tax Treaty Country? Czy "NO treaty benefits"

Jak zaznaczam Poland to wyskakuje kilka podpunktów do zaznaczenia:
Part II: Claim of Tax Treaty Benefits

Line 9. I certify that (check all that apply):
a The beneficial owner is a resident of Poland within the meaning of the income tax treaty or lack thereof between the United States and that country.
b If required, the U.S. taxpayer identification number is stated on line 6 (see instructions).
c The beneficial owner is not an individual, derives the item (or items) of income for which the treaty benefits are claimed, and, if applicable, meets the requirements of the treaty provision dealing with limitation on benefits (see instructions).
d The beneficial owner is not an individual, is claiming treaty benefits for dividends received from a foreign corporation or interest from a U.S. trade or business of a foreign corporation, and meets qualified resident status (see instructions).
e The beneficial owner is related to the person obligated to pay the income within the meaning of section 267(b) or 707(b), and will file Form 8833 if the amount subject to withholding received during a calendar year exceeds, in the aggregate, $500,000.

Jeśli trzeba to które zaznaczyć ?
Odpowiedz
#9
# For non-US persons:
W-8BEN: Request for Taxpayer Identification Number and Certification
To request an ITIN from the IRS: submit a W-7 form with our PhotoShelter royalty letter.
PhotoShelter cannot accept W-7 forms or issue ITINs.


sciagacie W-7, wysylacie razem z listem od Photoshelter i skanem dowodu.
dopiero potem otrzymujecie tax ID i mozecie dzialac z wysylaniem W-8BEN.

https://psc.photoshelter.com/mem/usr/tax-w8ben
http://psc.photoshelter.com/mem/support/faq/payment#a5 (What's a TIN?)

a tu W-7: http://psc.photoshelter.com/doc/tax/fw7.pdf (zaznaczasz a + h i wpisujesz Exception 2)

troche to trwa...

pozdr! Icon_razz
Odpowiedz
#10
Cytat:PS. Jeszcze nie zarobiłem, ale lubie wcześniej wszystko wiedzieć Icon_wink Po za tym mam takie przeczucie, że w najbliższym czasie wpadnie mi stamtąd troche kaski Smile Dodałem teraz nową serię zdjęć, w tym pierwsze portrety, ale jeszcze czekam na sprawdzenie. Minął już ponad tydzień i jeszcze nie sprawdzili... Coś długo... Czyli mam to wypełnić dopiero jak coś zarobię czy mogę i teraz wcześniej?

ja też mam takie przeczucie odnośnie mojej galerii Icon_razz, u mnie też uploading wzrośnie na dniach Icon_cheesygrin

[smallOT]
odnośnie tego tygodnia oczekiwania - zerknij na forum psc, tam masz aktualizowany temat w którym podają ile mniej więcej trzeba będzie czekać na weryfikacje zdjęć.
[/smallOT]
Ja też będę wypełniał to w najbliższym czasie, także piszcie i piszcie tutaj co i jak, a jak nie (np kwestia polskich liter itp niuanse) itd.

czy skan dowodu czy może paszportu (pamiętam że w niektórych agencjach odrzucali polskie dowody osobiste, nie wiem czy będą tak postępować też przy tej okazji...)

Pozdrawiam,
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości