Szukam zdjęć/skanów obrazów sakralnych do reprodukcji
#1
Witam
Piszę tu pierwszy raz więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Sprawa wygląda następująco. Posiadam ploter UV i chcę drukować obrazy sakralne takie jak Matka Boska Częstochowska, Święta rodzina, Jezu ufam Tobie, Anioł stróż itp. Wiadomo że zdjęcia muszą być dobrej jakości. Nie mam pojęcia gdzie szukać takich zdjęć. Za odpowiedzi typu "zgłoś się na Jasną Górę" z góry dziękuje. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
dotykasz praw majątkowych, a te są do w/w obrazów zastrzeżone, nie wiem jak Święta Rodzina i Anioł Stróż bo tu nie sprecyzowałeś, ale Jezu Ufam Tobie czy MBC są z całą pewnością zastrzeżone, zatem by zdobyć prawa do drukowania tychże, chcesz czy nie, musisz udać się na Jasną Górę i do Krakowa... nie dziękuj, nie ma za co.
Odpowiedz
#3
Zgodnie z przepisem art. 36 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych utwór przechodzi do domeny publicznej po upływie 70 lat od śmierci twórcy. Większość dzieł, o które pytasz ma już swoje lata, więc zapewne okres wskazany w ustawie już upłynął. Dodatkowo, część z tych dzieł ma zapewne nieznanych autorów, co często zdarza się przy tego typu pracach, do tego jeszcze wiekowych. Prawami majątkowymi obrazów nie musisz się więc przejmować.

Do druku potrzebujesz jednak nie samego obrazu, a jego cyfrowej reprodukcji, a taka reprodukcja to już osobne dzieło i prawa przysługujące fotografowi (chyba, że sam pojedziesz i sfotografujesz sobie taki obraz). Nie możesz więc na pewno ot tak ściągnąć sobie takiej reprodukcji z sieci, mimo że samo reprodukowane dzieło jest już w domenie publicznej.

Na stokach takich zdjęć raczej nie znajdziesz, ale jestem niemal pewien, że coś będzie w którejś z dużych polskich agencji fotograficznych. Obdzoń: FotoKAI, FotoPAP, Forum, Reporter, Eastnews. Maks pięć telefonów i masz sprawę załatwioną.

Przy okazji witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na Forum Smile
Odpowiedz
#4
Witamy archeologa Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam zdjęć związanych ze snem andrzej3428 2 719 2020-05-31, 18:48:51
Ostatni post: GregorK
  Szukam zdjęć z Częstochowy Marek Matusiak 1 943 2019-07-01, 14:05:23
Ostatni post: maccio
  Szukam zdjęć ciągników Ferguson krupi90 6 2 708 2016-06-19, 14:06:26
Ostatni post: gubernat
  Szukam ładnych zdjęć z Zakopanego emoore 14 8 262 2011-12-05, 19:24:29
Ostatni post: claraveritas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości