Problem ze streowanie lampami (wyzwalacze Pixel King)
#1
Może tutaj na forum ktoś mi pomoże, bo na CB trochę lipaSmile
Do rzeczy, sprzęt:
C5dmkIII, wyzwalacze radiowe Pixel King (nie Pro), lampy C580EX II + Metz 58 af-2.
Robiłem porównanie u kolegi na systemie Nikona (również posiada te same wyzwalacze).
Jedna sprawa dotyczy C580EX II.

1. Nie mogę sterować lampą gdy jest na odbiorniku i wszystko jest włączone. Nie mogę wejść w tryb manualny. Gdy wyłączę wyzwalacze i ustawie coś na lampie to z chwilą kiedy je załączę automatycznie lampa wskakuje w ETTL. Jedyne co mogę zrobić to sterować lampą z body. To jest PODOBNO prawidłowe zachowanie, według kogoś na CB. To w takim razie czemu w Nikonie normalnie mogę sterować lampą w jej menu? Co o tym sądzicie?
2. CIEKAWOSTKA: na nadajniku jest gorąca stopka, niemniej według instrukcji nie służy ona do lampy tylko do podłączenia kontrolera N-ETTL. Co ciekawe w Nikonie założona lampa działa Smile

3. Tyczy się lampy Metz. Sterując C580exII z poziomu body mogę ustawić maksymalnie 1/128 błysku (bo tak ma lampa). Niemniej Metz ma 1/256, a ponieważ mogę sterować lampą tylko z body to....mogę ustawić min. 1/128 Smile Tak jakby nie potrafił prawidłowo rozpoznać lampy. Oczywiście jak lampa jest nałożona na body to spokojnie mogę ustawić 1/256.

Jest ktoś w stanie mi pomóc?
Odpowiedz
#2
[Konto tego uzytkownika o szlacheckim nazwisku zostalo usuniete.]
Odpowiedz
#3
Ad1. Pracuje tylko na M.

Co do upgrade to raczej nie będę ryzykował, czytałem opinie, że ludzie tym sposobem sobie "rozwalili" wyzwalacze i szły na serwis, oczywiście pojedyncze przypadki, ale jednak.
Odpowiedz
#4
[Konto tego uzytkownika o szlacheckim nazwisku zostalo usuniete.]
Odpowiedz
#5
Co do drugiego punktu to jak zauważyłeś napisałem "ciekawostka". Dziwie się ogólnie, że Nikonie to wszystko lepiej pracuje.
Teraz trochę żałuje jednak, że nie kupiłem PW. Pewnie w przyszłości je kupie.
Powiedz mi jak robiłeś upgrade? Tak krok po kroku jak możesz.
Odpowiedz
#6
[Konto tego uzytkownika o szlacheckim nazwisku zostalo usuniete.]
Odpowiedz
#7
U mnie ani nadajnik, ani odbiornik nie dadzą się uaktualnić Smile Ściągałem dwie wersje upgrad-ów i za każdym razem jak włączę program i załączę nadajnik/odbiornik program się wykłada. Są na gwarancji więc chyba je wymienię.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości