Powody odrzucenia - Unreleased Minors
#1
Unreleased Minor
Unfortunately we can't accept pictures of recognizable and unaccompanied minors without releases. The image requires more context as well as presence of assumed parent/guardian, even for Unreleased collections.

Wysłałem zdjęcie córki idącej przede mną pomiędzy wieżowcami. Czy w tym przypadku to zdjęcie nie ma szansy w Getty Images ?
Odpowiedz
#2
Nawet jako edytoriale nie przechodzą zdjęcia pojedynczych dzieci bez ich dorosłych towarzyszy. A skoro to córka, to nie możesz release podpisać?
Maciej
Odpowiedz
#3
No właśnie czy muszą być opiekunowie na zdjęciu? Czy też wystarczy tylko release?

Czy masz może Maccio linka do release?
Odpowiedz
#4
Release ten sam co na Shutterstock dziala wszedzie
Odpowiedz
#5
W edytorialu musi być obecność innych, zgodnie z tym co napisali (presence of assumed parent/guardian), przy licencji RF - z podpisanym model release - nie muszą być widoczni na zdjęciu.
https://contributors.gettyimages.com/art...le_id=1834
Maciej
Odpowiedz
#6
Mam jeszcze dwa takie zdjęcia które zostały z tym samym powodem zatrzymane - córka wbiega do morza z materacem.
Czy jak już podpiszę release to wysyłam to zdjęcie nadal jako Editorial czy Royality Free ?

Dziękuję yuma2 za wskazówkę. Przyznam się, że przez 2 lata nie wysłałem jeszcze żadnego 'release' Smile Czas zacząć Smile

I jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Zdjęcie jest z 2016 roku i wtedy córka nie była pełnoletnia. Teraz już jest pełnoletnia - czy nadal muszę też jako rodzić podpisać się na tym release?
Odpowiedz
#7
(2018-09-26, 12:11:42)padmak napisał(a): Teraz już jest pełnoletnia - czy nadal muszę też jako rodzić podpisać się na tym release?

Wg mnie powinna to sama zrobić... zadbaj tylko o aktualną datę podpisania MR
Odpowiedz
#8
Dziekuje fotek. Córka sama podpisala. Ja jako fotograf i žona jako świadek. Wyslalwm. Czekam na akceptacje.
Odpowiedz
#9
W przypadku nieletnich z tego co sie orientuje data w exifie musi byc identyczna z data podpisania MR, na zdjeciu 16 czy 18 latka i tak nie wyglada jak typowa nieletnia tak wiec radzilbym wypelnic normalne MR dla Adult z obecna data i nie wnikac w MR dla Minor, jesli natomias uprzesz sie by wyslac "wstecz" to radzilbym wpisac daty z exifu.
Pisze tak dlatego ze mialem kilka sytuacji calkiem niedawno, odrzucone za niezgodnosc daty MR dla nieletnich z data z exifu, oczywiscie problem byl na tylko na SS
Odpowiedz
#10
(2018-09-26, 14:24:37)yuma2 napisał(a): W przypadku nieletnich z tego co sie orientuje data w exifie musi byc identyczna z data podpisania MR,  ...

Chyba nie do końca... po pierwsze nie ma obowiązku zachowywania EXIF-a, a po drugie na MR jest data sesji (i ta ewentualnie powinna być zgodna z EXIF) i data podpisania MR. Ostatecznie model moze sie zgodzić na publikacje np. 2 lata po sesji
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości