Kobiety Helmuta Newtona
#1
"Często proszono mnie, bym opisał swój ideał kobiecości. To niemożliwe. Dopiero gdy widzę kobietę, wiem, czy jest doskonała, czy nie. To jak odkrywanie nowego, nieznanego terytorium. Poza tym mój ideał zmienia się od czasu do czasu.

Helmut Newton to jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych twórców, którego prace na stałe wpisały się w kanon dwudziestowiecznej fotografii. Przez jednych uwielbiany prowokator-skandalista, natomiast przez innych (w szczególności przez feministki) wręcz znienawidzony. Często nazywany wyzyskiwaczem kobiet oraz erotomanem, czy wreszcie Królem Perwersji i Księciem Porno, kiedy to w 1976 r. wydał swą pierwszą, skandalizującą już samym tytułem, książkę White Women (Białe kobiety)."

więcej na: http://kultura.wp.pl/kid,,title,Kobiety-...omosc.html
Odpowiedz
#2
Mialem przyjemnosc poznac asystentke Newtona. Bylo to badrzo krotko po moim przyjezdzie do Cork. Mary (noszaca przezwisko 'oczko' - z powodu silnych szkiel, ktore nosila) troche opowiadala mi o wspolracy z nim. Niestety, zadfnych pikantnych szczegolow nie udalo mi sie wydobyc. Albo nie znala, albo nie chciala powiedziec.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości