Ekskluzywnie na iStockphoto
#1
Dokładnie nowe stawki zaczną obowiązywać od 7 stycznia 2008r. Dla mnie jest to najlepsza agencja i zaczynam pomału wycofywać zdjęcia z innych stocków.
Odpowiedz
#2
Gregi napisał(a):Dla mnie jest to najlepsza agencja i zaczynam pomału wycofywać zdjęcia z innych stocków.

Można wiedzieć dlaczego ?
Odpowiedz
#3
pewnie z powodu przejścia na exclusive ?
Odpowiedz
#4
Do przejścia na exclusive brakuje mi jeszcze bardzo dużo DL, ale mając dużo mniej zdjęć na iStocku niż gdzie indziej, mam tam kilka razy więcej DL niż w innych razem wziętych. Poza tym jeśli już odrzucają jakieś zdjęcia (a ostatnio prawie mi się to nie zdaża) to w powodach podają w miarę dokładnie dlaczego i jak dotąd zawsze mają rację. W innych agencjach tych powodów albo nie podają, albo po moim zapytaniu skauta o te powody, przyjmują te zdjęcia i piszą, że odmowa to była jakaś pomyłka, błąd systemu czy coś w tym rodzaju. Dlatego, nie wysyłam już swoich zdjęć do innych stocków, w chwli gdy będę mógł przejść na exclusive na iStocku, wycofam resztę.
Odpowiedz
#5
Ja też usuwam powoli zdjęcia z innych stocków, na początek kasuje z DT, za jakiś czas skasuje z Shutterstock i zostaje w IS na wyłączność. Zobaczymy co z tego będzie.
Odpowiedz
#6
Tylko z tym Dreamstime jest problem, że trzeba czekać 6 miesięcy, żeby można było usunąć swoje fotkiIcon_sad
Odpowiedz
#7
Nie wiem czy dobrze pamietam, ale na IST jest chyba miesiac "na probe" jak exclusive, braliscie juz w tym udzial ?
Odpowiedz
#8
rachwal napisał(a):Nie wiem czy dobrze pamietam, ale na IST jest chyba miesiac "na probe" jak exclusive, braliscie juz w tym udzial ?
To nie tyle chodzi o miesiąc na próbę, co o to, że w każdej chwili możesz się wycofać z tego programu dając im 30 dni wypowiedzenia.
Mnie, jak już pisałem, brakuje bardzo dużo do zostania exclusive, ale jak tylko będę mógł to przechodzę.
Odpowiedz
#9
Gregi napisał(a):ale jak tylko będę mógł to przechodzę.
Nie wiem czy to dobry pomysł. Mam znaczek srebrny, czyli mógłbym dostawac 30, a nie 20% od DL-a. policzyłem wiec swój dochód w tym roku, pomnozyłem przez 30/20 i wyszła mi róznica. Ta róznica to ok. pólroczne przychody z SS. Dodam, ze na Shutterstock działam aktywnie dopiero od kwietnia, a dochody systematycznie rosną. Wg mnie sie nie opłaci.

Poza tym, na Shutterstock sprzedaje sie na poczatku prawie każde zdjecie, nawet te które z IS zostały odrzucone, albo od dawna wykazuja 0 DL. Czyli za kaza prace włozona w zdjecie jakis zwrot z Shutterstock mozna uzyskac - z IS za słabą fote nie dostaniesz nic.

To czego nie wiem, to mozliwosc, ze Exclusive sa w jakis sposób lepiej promowane. Wiadomo ze szybciej przyjmuja (mozna przeżyc), wieksze limity (swoich 25 nawet nie wykorzystuje), ale byc moze jest jeszcze cos, co powoduje ze zdjecia lepiej idą. Ale to tylko... byc może.

Dla ciekawskich... tu jest taki stymulator:
http://www.istockphoto.com/projected_earnings.php
Odpowiedz
#10
Pewnie masz rację, dłużej już działasz w tym biznesie niż ja, jednak Twoje obliczenia mają jeden poważny błąd. Otóż w chwili przejścia na exclusive ściągalność wzrasta od 20 do nawet 70% (znam takie osoby). Wynika to z tego, że zdjęcia exclusive są lepiej promowane i mają lepszą ekspozycję w wynikach wyszukiwania. Poza tym w Shutterstock zdjęcia na początku faktycznie sprzedają się szybko, jednak z czasem jest z tym coraz gorzej, więc aby utrzymać docody na przyzwoitym poziomie, musisz ciągle wysyłać coś nowego i ta cena $0.25 za DL. Tak wiem, że w IS też tak jest jednak są i dużo wyższe, a od nowego roku po zmianie struktury cen powinno być jeszcze lepiej.
Nie mówię, że bycie exclusive jest jedynie słuszne i każdy robi jak uważa, że będzie dla niego lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości