Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie?
#11
musi !
______________
:twisted:
Odpowiedz
#12
(2013-12-13, 12:17:35)niserin napisał(a): FED ma wskazać kierunek pozytywny, co oznacza umocnienie Dolara, jestem ciekawy czy faktycznie tylko chwilowe. W każdym razie narazie pozostaje czekać czekać....
A co myślicie o dolarku w 2014 ? Będzie utrzymywał się powyżej 3 ? Smile

Co ogłosi FED, tego nikt nie wie. Gdyby ludzie wiedzieli co ogłosi FED, to zawczasu by kupowali/sprzedawali Icon_wink Z jednej strony, jeśli dolar ma się umocnić w stosunku do złotego, to siłą rzeczy musi pozostać powyżej 3.0. Z drugiej jednak RPP też zapowiada zacieśnienie polityki monetarnej, co powinno się przełożyć na spadek dolara w stosunku do złotego. W końcu przedstawiciele NBP twierdzą, że dzienne obroty na złotym maleją i mają nadzieję, że będą dalej maleć, a to też powinno umocnić PLN. Także suma sumarum nie wiemy nic Icon_razz
Odpowiedz
#13
To czekać czy nie czekać z wymianą ? Icon_cheesygrin
Odpowiedz
#14
Ponarzekaliśmy i jak można było się spodziewać dolar poszedł w górę Icon_cheesygrin
Odpowiedz
#15
(2013-12-13, 13:23:43)niserin napisał(a): To czekać czy nie czekać z wymianą ? Icon_cheesygrin

Słuchaj, kaska należy do Ciebie, decyzja tak samo Icon_razz Tak jak wspomniałem, gdybym to ja miał kilka tysięcy dolarów do wymiany to raczej bym się wstrzymał, szczególnie z uwagi na to, że koniec roku bywa burzliwy dla rynku walutowego.
Odpowiedz
#16
Wiem wiem, ale zawsze lepiej posłuchać kogoś kto lepiej się orientuje w kwestiach spekulanctwa walutowego Icon_cheesygrin.
Czekam tylko aż Paypal będzie wymieniał chociażby po 3.001 czyli kurs musi być koło 3.07.
Odpowiedz
#17
(2013-12-13, 11:06:37)MattZ90 napisał(a): To nie będą żadne kierunki, tylko chwilowe mocne odchylenie kursu.

A czym też są te odchylania jak nie kierunkami.
Odpowiedz
#18
(2013-12-15, 12:21:08)rachwal napisał(a):
(2013-12-13, 11:06:37)MattZ90 napisał(a): To nie będą żadne kierunki, tylko chwilowe mocne odchylenie kursu.

A czym też są te odchylania jak nie kierunkami.

Są po prostu krótkotrwałym, dynamicznym ruchem kursu w górę/dół uzależnionym od różnicy między prognozą a tym co się obserwuje w rzeczywistości. Tzn. postanowienia FED, jakie by nie były, wywołają pewne nastroje na rynku walutowym, nastąpi zgodnie z tym spadek lub zwyżka cen, a następnie rynek będzie ten ruch korygował w przeciwnym kierunku Icon_wink Ty miałeś pewnie na myśli trend, czyli długookresowy kierunek kursu, a najczęściej są to właśnie dynamiczne ruchy, po których następuje korekta i kurs nierzadko kontynuuje swój trend.

edit. oczywiście dane makroekonomiczne mogą wpłynąć na trend, ale są to raczej poważniejsze sprawy, jak np. bankructwo LB przed pięcioma laty. Ja nawet nie widzę postanowień w zakresie polityki QE fedu w kalendarzu makroekonomicznym, więc nie wiem czy to odegra istotną rolę.
Odpowiedz
#19
Przeanalizowałem ostatnie 5 lat. Najczęściej pod koniec roku następuje spadek wartości dolara w stosunku do złotówki. Bardzo wyraźnie widać to w roku; 2008 (kryzys), 2009, 2010. W 2011 dolar miał dołek około kwietnia do sierpnia. Od początku 2012 roku kurs dolara ma mniejsze wahania, jakby się stabilizował . Tak że raczej nie liczyłbym na dużo korzystniejszy kurs wymiany. Sądzę że jeżeli nie będzie większych ruchów to 3,20 za dolara już będzie dobrym przelicznikiem. Ale to nigdy nic nie wiadomo na pewno.
Odpowiedz
#20
Tylko kolego yanuz nie wziąłeś pod uwagę bardzo istotnego faktu, a mianowicie, że noworoczne dołki (nie wszystkie) po 2008 roku kształtowały się na coraz wyższym poziomie. Ten rok jak na razie kończy się na podobnym poziomie co rok ubiegły.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości