Adobe Photoshop Lightroom 3. Podręcznik dla fotografów
#1
Czy ktoś z Was ma ten podręcznik, albo czytał? Warta zakupu? Nie mogę nigdzie znaleźć sensownej recenzji, czy warto ją mieć.
A tak w ogóle używa ktoś z Was Lightrooma do obróbki zdjęć (nie tylko stockowych)?
Odpowiedz
#2
Ja bardzo dużo pochlebnych słów słyszałem o książce Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby'ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom 3. Nawet David duChemin w swojej książce "Pracując nad kadrem: W cyfrowej ciemni" (którą też każdemu polecam tym bardziej że autor udostępnia swoje własne pliki RAW na których możemy ćwiczyć dokładnie do to co jest pokazane w książce) poleca tą książkę Scotta Kelby'ego jako świetny podręcznik obsługi tego programu.
Odpowiedz
#3
Alzajac dzięki Smile Dziś jest Światowy Dzień Książki i z tej okazji w niektórych księgarniach są obniżki na wszystkie tytuły po 20-25%, więc do wieczora zdecyduję się na zakupy któregoś tytułu Smile
Odpowiedz
#4
Używam Lightrooma od ponad 3-ech lat głównie na potrzeby stoków i naprawdę nie mogę sobie wyobrazić ile trzeba nalać wody, aby napisać 660 stronicową książkę o obsłudze tego programu.
Odpowiedz
#5
W sumie jeśli ktoś chce opisać każdą funkcję, przycisk, odnośnik itd wraz ze screenami to ja się nie dziwię że to takie grube.. Jednak ja tam wolę dobre przykłady wykorzystania funkcji z modułu Develop (co właśnie świetnie ilustruje książka duChemina) niż opis całego programu wraz z najmniejszymi pierdołami..
Odpowiedz
#6
książka Kelby'ego jest ok, jak ktoś nie zna programu to polecam, jak zna to po co?
shutterstockdreamstime
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości