Czy warto jeszcze wracać na stocki?
#9
(2024-04-21, 11:41:31)alzajac napisał(a): Dzięki za odpowiedź Gosia Smile Co do dodatkowej kasy to oczywiście się zgadzam, zawsze lepsze nawet 100$ miesięcznie niż nic, ale tutaj bardziej zastanawiałem się nad działaniem na full etat tak jak za dawnych czasów gdzie bez problemu się z tego utrzymywałem i nawet nie musiałem myśleć o pracy na etat Smile Wtedy jedna wrzutka tygodniowa dobrze wycelowana w poniedziałek dawała niezłego kopa dla sprzedaży na kilka ładnych dni, bo zdjęcia przez kilka dni utrzymywały się na pierwszych stronach wyszukiwania, a z tekstur i teł już w ogóle świetnie się zarabiało, bo wkład pracy w stosunku do zysków był minimalny oczywiście porównując to np. do sesji kolegi SHaiith Smile Pamiętam, że z rok czy dwa lata temu z ciekawości wrzuciłem parę nowych tekstur żeby zobaczyć czy w ogóle będzie jakiś zauważalny ruch, ale nic z tego, zginęły od razu w gąszczu innych... Także po prostu potwierdzają się moje przewidywania, że skok ilości wrzucanych zdjęć jest tak duży, że trudno się przebić, a jeszcze jak dodatkowo dochodzi AI to już w ogóle ciężka sprawa. Aczkolwiek może nie głupim pomysłem byłoby w takim wypadku wrzucać zdjęcia z podróży, typowo turystyczny kontent i na tym się skupić, bo to byłoby po prostu robione przy okazji wyjazdów. Muszę chyba zrobić rozeznanie w tego typu treściach Smile

Ja zawsze mówiłem, że jakość zawsze się obroni chociaż dłużej to trwa. Moim zdaniem te całe AI to jest kiedyś był zachwyt nad fotkami w stylu HDR. Po jakimś czasie minie to wszystko jak każda moda i ludzie zmęczą się tym rodzajem zdjęć. Druga sprawa, ze jest mocny nacisk na to, ze to zabiera prace fotogram trzymającym aparat w ręku, część firm więc nie chce być z tym kojarzona. Coś jak ślad węglowy. Niby są z tego korzyści finansowe bo taniej kupić taką pracę niż wynająć fotografa, ale nie wizerunkowe tutaj czasami straty są większe. Na pewno to zmieni rynek na zawsze. Moim zdaniem AI będzie dozwolona ale jako forma edycji zdjęć a nie ich generowanie od zera. W końcu w Photoshopie bez AI tez można uzyskać super efekty, których nie zrobimy za pomocą jednego ujęcia. Forma poprawy czy dodatku czegoś w tle jak to jest na Envato. AI jest dozwolone ale jak nie jest głównym tematem zdjęcia.
Ja takie coś dodaje do swoich projektów w Photoshopie przy pomocy AI. Nie czepiają się. Ale i tak jest z tym dużo roboty.
[Obrazek: attachment.php?aid=1229]

.jpg   H2O.jpg (Rozmiar: 198.92 KB / Pobrań: 88)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez alzajac - 2024-04-17, 13:32:09
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez SHaiith - 2024-04-17, 22:41:11
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez alzajac - 2024-04-18, 10:04:16
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez SHaiith - 2024-04-19, 13:26:42
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez alzajac - 2024-04-21, 11:41:31
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez SHaiith - 2024-04-21, 18:18:37
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez BLADE - 2024-04-24, 09:08:40
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez SHaiith - 2024-04-24, 20:24:28
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez nimmid - 2024-04-30, 19:15:55
RE: Czy warto jeszcze wracać na stocki? - przez BLADE - 2024-05-02, 21:53:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości