Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.
#5
Dziękuję Wam ślicznie za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
Udało mi się trochę bardziej naświetlić temat i wygląda to wszystko następująco:
- VAT-u nie musiałabym płacić, bo kwalifikowałabym się na zwolnienie z względu na rodzaj działalności jednoosobowej i sprzedaż internetową określonych produktów.
- rozliczałabym się za pomocą metody ryczałtu 3%, czyli od wszystkich uzyskanych przychodów płaciłabym stałe 3% do Urzędu Skarbowego
Minusem tego jest to, że nie mogłabym nic odliczyć ani nawet odliczyć kosztu zakupu danej rzeczy, czyli kupuję za 19,68zł, sprzedaję za 100zł to płacę 3% od 100zł czyli 3zł.
- Jeżeli chodzi o posiadanie kasy fiskalnej, jak dobrze zrozumiałam nie musiałabym jej posiadać do pewnego limitu, chciałam z tego skorzystać ale teraz tak jak poczytałam to przy takiej opcji nie mogłabym prowadzić sprzedaży gotówkowej np. przy odbiorze osobistym, a chciałbym zachować tą opcję. Często się przemieszczam między miastami i widziałam, że są kasy fiskalne takie, które działają stacjonarnie jak i również mobilnie poprzez sieć GSM, WI-FI. Kasy te są bezpośrednio połączone z repozytorium Urzędu Skarbowego. Koszt takiej kasy to ok. 1500zł z czego można sobie odliczyć 700zł na ten cel. Kasę taką mogłabym zabierać z sobą gdybym umówiła się na odbiór osobisty i zapłatę gotówkową. Czy ktoś mógłby potwierdzić tutaj te założenie?

- koszt mojej działalności wyniósłby jedynie 362,34zł, ponieważ pracuję na etacie i z tego co dobrze zrozumiałam resztę składek mam opłaconych przez pracodawcę.

Nie wiem tylko, czy cała ta moja działalność będzie opłacalna.
Z kosztów takich stałych, które będę ponosić to będzie
- na początku zakup towaru w kwocie ok. 10 000zł , (przedmiot nr 1 450szt, przedmiot nr 2 50szt.)
- ZUS 362,34zł
- telefon 22zł
- kasa fiskalna 1500zł
- koszty wystawienia ogłoszeń, wypromowania na Allegro
Jeżeli chodzi o zarobki to,
- Przedmiot nr 1 kupuję za 19,68zł, a w zamiarze chcę go sprzedać za ok. 50zł-80zł
- Przedmiot nr 2 kupuję za 4zł, a w zamiarze sprzedać za ok. 15zł
Kolejne przedmioty w przyszłości będą w podobnych proporcjach.

Jak myślicie jest szansa, że ta mała działalność może się udać? Poza pierwszym miesiącem gdzie jest kasa fiskalna to kosztów dużych nie ma, jedynie ZUS + telefon + ewentualne koszty wystawienia ogłoszeń. czyli powiedzmy 400zł miesięcznie.

Nie bardzo jeszcze tylko rozumiem, jak wygląda temat z wystawianiem faktur, ponoć mogę je wystawiać nie będąc na Vacie ale te faktury muszą być wtedy opatrzone jako nie Vatowe i wystawiane jedynie na żądanie dla danej osoby, w innych przypadkach dla osoby fizycznej jedynie jakiś rachunek lub jak miałabym kasę to paragon z kasy.
Czy nie posiadanie możliwości wystawiania faktur VAT przez moją działalność w jakimś stopniu by obniżało zainteresowanie innych kupujących?
Co prawda z mojej oferty sprzedażowej głownie by korzystały osoby prywatne to nie wykluczone, że i firmy też. Co o tym myślicie?
Naprostujcie mnie jeżeli coś pokręciłam lub źle zrozumiałam, jeszcze jest czas aby nie wchodzić w ta działalność Smile
Pozdrawiam serdecznie

Obawiam się tylko o ten towar, co jeśli się nie sprzeda, wtedy będę mocno w plecy, bo towar ten ciężko będzie zbyć gdzie indziej, a jeżeli już to po cenie znacznie niższej niż ja go kupuję.

Czy może o czymś zapomniałam lub coś źle zrozumiałam?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę. - przez Tereskaax - 2020-02-28, 23:47:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości